Borajet Havayollari İle 3 Yillik Sponsorluk Sözleşmesi İmzalandi

19.08.2016

Borajet Havayollari İle 3 Yillik Sponsorluk Sözleşmesi İmzalandi

Profesyonel Futbol Takımımızın Avrupa’da oynayacağı maçlarda forma göğüs sponsoru olan ve Kulübümüzün tüm branşları için “Resmi Havayolu Taşıyıcısı” görevini üstlenen Borajet Havayolları ile Kulübümüz arasındaki sözleşmenin imza töreni, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde gerçekleştirildi.


İmza törenine Başkanımız Aziz Yıldırım, Borajet Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol, Asbaşkanlarımızdan Önder Fırat, Genel Koordinatörümüz Tamer Yelkovan, Borajet Havayolları Genel Müdür yardımcıları Sevda Bakan ve Onur Akgül, Profesyonel Futbol Takımımızın İdari Menajeri Hasan Çetinkaya ile futbolcularımız; Simon Kjaer, Robin van Persie ve Martin Skrtel katıldı.


Önder Fırat: "Sponsorluk işbirliğine önem veriyoruz"

İmza töreninde ilk olarak söz alan Asbaşkanlarımızdan Önder Fırat, “Kulüp olarak her zaman olduğu gibi bu sene de her dalda hedefimiz şampiyonluk. Bunun içinde ekonominin öneminin bilincinde olarak sportif faaliyetlerimizin dışında sponsor ve destekçilerimizle işbirliklerine de çok önem veriyoruz. Bu bağlamda Borajet Havayolları A.Ş ile 3 yıllık sponsorluk anlaşması için buradayız. Önümüzdeki 3 yıl için futbol takımımızın Avrupa’daki maçlarında Borajet logosu ve ismi ile mücadele edeceğiz. Bu anlaşma gereği Borajet, futbol ve basketbol takımlarımızı özel olarak dizayn ettiği ve Fenerbahçe adını verdiği uçağı ile seyahat ettirecek. Yurt içi ve yurt dışı bütün deplasman maçlarımızda. Yine diğer branşlarımızın ulaşım sponsorluğunu yapacaktır. Bu arada üyelerimiz ve taraftarlarımız için de Borajet’in özel jestleri ve sürprizleri olacaktır. Bu anlaşmada emeği geçen başta Borajet Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol, Genel Müdür yardımcılarından Onur Akgül ve diğer yönetici arkadaşlara şahsım ve yönetim adına teşekkür ediyorum. Bu anlaşmalar ve iş birliğini yaparken bize verdiği insiyatif, cesaret ve destek için Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım’a şükranlarım ve saygılarımı sunuyorum. Çalışma arkadaşlarıma da emekleri için teşekkür ediyorum. Anlaşmanın her iki tarafa da hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.


Fatih Akol: "Fenerbahçe’nin Borajet’i tercih etmesi bizi onurlandırdı"

Ardından söz alan Borajet Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol da, “Burada olmak bizler için gurur verici. Dünya markası Fenerbahçe’nin Borajet’i tercih etmesi bizi onurlandırdı. Bizim için çok büyük onur. Elimizden geleni yapacağız. Yeni nesil uçaklarımızdan birini Fenerbahçe’ye tahsis ettik ve o güzel renklerle süsledik. Fenerbahçe ile uçmaktan keyif alıyoruz ve gurur duyuyoruz. Uçuşlarda bayram hevesi esiyor. 3 sene boyunca hizmetlerimizi geliştirerek, spora verdiğimiz katkı çerçevesinde Fenerbahçemizle hak ettiği şekilde zirveye uçacağız.


Fatih Akol: "Kulüp üyeleri, FB kart sahipleri ve taraftarlara ayrıcalıklar sunuyoruz"

Diğer önemli konu da tabi ki biz bunu sponsorluk parçası olarak görmüyoruz, spora katkı olarak da görüyoruz. Diğer yandan Fenerbahçeli olmanın ayrıcalığını da biliyoruz. Taraftarlarımızı da bu yapının içine katmak istedik. Borajet uçuşlarında bu ayrıcalıklarını hisssetmelerini sağlayacağız. Ben Fenerbahçeliyim diyen herkese dünyada önemli ayrıcalıklar sunacağız. Fenerbahçe ve Borajet web sitelerinden hemen ulaşılabilir o ayrıcalıklardan şu an itibariyle bütün Fenerbahçeli taraftarlar yararlanabilir. Buna ek olarak tabi Fenerbahçe kart sahipleirmiz var. Kongre üyelerimiz var. Onlarda başımızın  tacı. Onlar içinde ek ayrıcalıklar sunacağız. Fenerbahçe ile çok güzel 3 yıl, kısmet olursa 30 yıl, 100 yıl geçireceğiz. Hedefimiz o. Bir kez daha Fenerbahçe’nin Borajet’i seçmesinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyorum” ifadelerini kullandı.


Başkanımız taraftarlara ve üyelere sunulan ayrıcalıkları sordu

Üyelere ve taraftarlara sunulan ayrıcalıkların detaylarını soran Başkanımız Aziz Yıldırım’a yanıt veren  Borajet Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol, “Başkanım kongre, temsilci üyelere ve kart sahiplerine yaklaşık her uçuşta yüzde 25 indirim vereceğiz. Bunun için borajet.com.tr’den kayıt yapmaları gerekiyor.  Bir de Fenerbahçeliyim diyen herkes de bütün uçuşlardan yüzde 15 indirim kazanacak” dedi.


Bunun üzerine söz alan Başkanımız Aziz Yıldırım, "Fenerbahçe taraftarı olmayan Galatasaraylı veya Beşiktaşlı 'Ben Fenerbahçeliyim' dediğinde indirimden faydalanabilecek mi?" diye sordu. Fatih Akol, bunun üzerine "Bize 'Fenerbahçeliyim' demesi kafidir." yorumunda bulundu. Başkanımız ile Akol arasındaki diyalog, salonda bulunanları güldürdü. 


Ayrıca, Fatih Akol Fenerbahçe kongre üyesi olurken, Akol'a üyelik belgesini Önder Fırat takdim etti. Fırat, bu sırada Akol'un da indirimlerden yararlanmak için kongre üyesi olduğunu söylemesi gülüşmelere neden oldu.

Asbaşkanlarımızdan Önder Fırat ayrıca, “Biz kulüp olarak yaptığımız tüm anlaşmalarda taraftarımızı da memnun etmek ve yanımıza almak istiyoruz” diye konuştu.


Törene katılan futbolcularımızın Borajet Havayolları ile ilgili görüşleri ise şu şekilde:   

Martin Skrtel: “Sponsorluk anlaşmamızdan dolayı mutluyuz. Başarılı yolculuklara hep birlikte çıkcağız. O yüzden mutluyuz.”


Robin van Persie: “Gerçekten Borajet gibi büyük firmayla seyahat etmek güzel bir fikir. Emin ellerde olacağımızı bilmek bizim için gurur verici.”


Simon Kjaer: “Desteklerinden dolayı memnun ve mutluyuz. Seyahatlerimizi daha iyi kılacaklar. Bize sadece işimi yapmak kalacak.”
 

Başkanımızın bir diğer sorusu üzerine de Borajet Havayolları ile ilgili detaylı bilgi veren Borajet Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol, şu ifadeleri kullandı: 
 

Türkiye’nin ilk ve tek bölgesel havayolu. Bu anlamda dünyanın önde gelen bölgesel jetlerini Türkiye’ye getiren ilk firma. Yaklaşık şu anda 80 noktaya uçuyoruz. Dünyanın en hızlı büyüyen havayolu olduk son yıllarda. Son senelerde 41 kat büyüdük. Misafirlerimizden çok büyük teveccüh aldık. Genç, dinamik, Türkiye’nin yeni yüzü. Akıllı bir ürün.  Uçaklarımız çok konforlu. Bizim uçaklarımızda orta koltuk yok. Hizmetleriniz için uçakta herhangi bir bedel ödemiyorsunuz. Full hizmet ve konfor ana ilkemiz. Uluslararası standartlardayız ve geleneklere önem veriyoruz. ‘Gülümseyin, Türkiye’nin kaliteli havayolu ile uçuyorsunuz’ Bu bizim ilkemiz. Yeni uçaklarımız da gelecek. Birisini üretim aşamasında Fenerbahçe için sıfırdan üretmeye başlayacağız. Bunun da belgeselinin paylaşımına yakın zamanda başlarız. Tekrardan Borajet tercihiniz için çok teşekkür ediyorum.”
 

Konuşmaların ardından imzalar atıldı ve toplu fotoğraf çektirildi.