23.10.2011

Botaşspor 72-83 Fenerbahçe

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız lige Botaşspor galibiyeti ile başladı. Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin ilk haftasında deplasmanda Adana temsilcisi Botaşspor ile karşılaşan Fenerbahçemiz, salondan 72-83 galip ayrıldı

Mücadele Courtney Paris ile Zane Tamane’nin karşılık basketleri ile başlarken, ilk dakikalarda hücumda daha etkili gözüken Fenerbahçemiz, 6. dakikada Angel McCoughtry’nin turnikesiyle skoru 9-19’a getirdi ve farkı çift hanelere çıkardı. Karşılıklı basketlerle devam eden ilk çeyreği Takımımız 18-27 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte dış atışlarla aradaki farkı kapatmak isteyen rakibine Nevriye Yılmaz ile cevap verenTakımımız, 15. dakikaya 33-37 önde girdi. Takımımız soyunma odasına da 44-45 önde girdi.

İkinci yarıya Nevriye Yılmaz ve Penny Taylor’ın basketleri ile başlayan Fenerbahçemiz, rakibinin öne geçmesine izin vermezken, serbest atış çizgisi ve pota altından etkili olanTakımımız, 25. dakikaya 52-62’lik üstünlükle girdi. Courtney Paris ile etkili olan Botaş’a Zane Tamane ile yanıt verenFenerbahçemiz, final periyoduna 59-69 ile önde girdi.

Karşılıklı orta ve uzak mesafeli atışlarla devam eden mücadelenin son 5 dakikasına girilirken aradaki fark değişmedi: 65-75. Kalan bölümde ise ev sahibi ekip, Monica Wright ile art arda sayılar kaydederken, oyunun kontrolünü elinde tutarak farkın kapanmasına izin vermeyen Fenerbahçemiz mücadeleden 83-72 galip ayrıldı.

SALON: Menderes
HAKEMLER: Halil Baldemir – Sertan Kırklar – Ömer Örge