"böyle Bir Futbol İkileminde Yapamam"

28.07.2011

"böyle Bir Futbol İkileminde Yapamam"

Rusya’nın Spartak Moskova takımına transferi konusunda anlaşmaya varılan Emmanuel Emenike, Fenerbahçe için çok şeyler yapmak için buraya geldiğini ancak kendisinin konu edildiği tartışmalar ve yaşadığı olumsuz olaylar nedeniyle Türkiye’den ayrılmak zorunda kaldığını söyledi. Emenike, "Çok istememe rağmen böyle bir futbol ikliminde yapamayacağımı anladım. Psikolojik olarak kendimi iyi hissetmiyorum" dedi.

Spartak Moskova ile varılan anlaşmanın ardından FB TV’ye açıklamalar yapan Emmanuel Emenike, erken ayrılığı getiren süreçler ve yaşadığı olaylarla ilgili olarak şunları söyledi:

"Çok üzgünüm. Her şeyden önce bu kulüp, taraftarlar, sizler beni çok sevdiniz. Ben de sizleri çok sevdim. Çok erken bir ayrılık oldu. Özelikle Aykut hoca ile çok özel bir ilişkimiz vardı. Bu kulüp için bir şeyler yapmak istiyordum. Ancak bu ülkede çok ilginç şeyler yaşadım. İlk önce benim için oynar-oynamaz tartışması yapıldı. Daha sonra yaşımla ilgili beni çok üzen bir iddia ortaya atıldı ve hayatımda ilk kez bir güvenlik soruşturması sürecine girdim, tutuklandım, 4 gün içeride hapis kaldım. Çok istememe rağmen böyle bir futbol ikliminde yapamayacağımı anladım. Psikolojik olarak kendimi iyi hissetmiyorum. Açıkçası kafamın içi iyi değil. Herkese teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımı, yöneticilerimi, hocalarımı, teknik heyettekileri, oyuncuları ve taraftarları çok özleyeceğim. Psikolojik ve kafa olarak kendimi rahat hissetmiyorum"

"