Bruno Alves: "2014 Yili Fenerbahçe İçin Zaferini Kutlayacaği Bir Yil Olacaktir"

06.01.2014

Bruno Alves: "2014 Yili Fenerbahçe İçin Zaferini Kutlayacaği Bir Yil Olacaktir"

Fenerbahçemizin Portekizli yıldızı Buruno Alves, Fenerbahçe Gazetesi’nin 121. Sayısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 
 
Bruno Alves’in Fenerbahçe Gazetesi’ne verdiği röportaj aşağıdaki gibidir:
 
 
Bruno Alves: "2014 yılı Fenerbahçe takımı, taraftarı ve camiası ile zaferini kutlayacağı bir yıl olacaktır!.."
 
 
Kimi oyuncular vardır ki sahada ayak basmadık yer bırakmaz ve terinin son damlasına kadar formasını terletirler.. Nefesini rakip hücumcuların ensesinde hissettirirler… İşte Fenerbahçemizin Portekizli yıldızı Bruno Alves böyle bir futbolcu. Fenerbahçemize ilk geldiği günden bu yana taraftarın sevgilisi olan Bruno Alves futbolla çok küçük yaşlarda tanışmış. Ailesinde birçok futbolcu olan Alves’in kariyerine şöyle bir baktığımızda birçok başarı kazandığını görebiliriz. Fenerbahçe’de çok mutlu olduğunu dile getiren Alves ile Fenerbahçe’yi, sezonun ilk yarısını, taraftarlarımızı ve daha birçok konuyu konuştuk.. İşte o röportaj;
"Fenerbahçe’ye geldikten sonra kulübün büyüklüğünü daha iyi anladım!.."
 
 
-Porto’da önemli başarılara imza attıktan sonra Rusya’nın Zenit takımına transfer oldun ve burada da başarılar yaşadın. Sezon başı itibariyle de Fenerbahçemize geldin. Fenerbahçe’yi seçmendeki etkenler nelerdi? 
 
 
"Porto’da oldukça başarılı yıllar geçirdim daha sonrasında Zenit’e transfer oldum ve burada da 3 yıl geçirdim, şampiyonluklar yaşadım. Hayatında yenilikler arayan bir insanım, futbol hayatımda da aynı şekilde. Kendim için yeni bir sınav istedim. Fenerbahçe’den transfer teklifi geldiğinde hiç düşünmeden kabul ettim çünkü Fenerbahçe’nin büyük bir camia olduğunu biliyordum. Buraya geldiğimde de daha büyük bir camia olduğunu gördüm. Kariyerimde ileriye doğru önemli bir adımı Fenerbahçe gibi büyük bir kulüpte atmak istedim. Burada olduğum için de çok mutluyum." 
 
 
"Taraftarımızın oyun stilimi beğenmeleri çok hoşuma gidiyor!.."
 
 
-Fenerbahçe formasıyla ilk resmi maçına 31 Temmuz’da UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda oynanan Salzburg maçıyla çıktın. O an ki duygularını anlatır mısın? Neler hissettin? 
 
"Baktığınız zaman uzun süredir futbol oynamaktayım. Fenerbahçe’de ilk maçımın stadımızda olması çok heyecan vericiydi. Sahaya ilk çıktığımda taraftarın verdiği reaksiyon inanılmazdı. Böyle bir taraftar kitlesiyle karşılaşmamıştım, beni adeta büyülediler. Benim oyun stilimi beğenmeleri ayrıca oldukça hoşuma gidiyor." 
 
 
"Ligin ilk yarısında isteğimiz, mücadele gücümüz ve çalışma hırsımız bizi zirveye taşıdı!.."
 
 
-Sezona istediğimiz gibi başlayamadık ama sonrasında toparlanarak seri galibiyetler aldık ve sezonun ilk yarısını da lider bitirdik. Sezonun ilk yarısı hakkında genel bir değerlendirme yaparsan neler söylemek istersin? 
 
 
"Lige iyi başlayamadık ama daha sonrasında ne kadar güçlü bir takım olduğumuzu anladık ve bu gücümüzü oynadığımız maçlarda ortaya koyduk. Bazı maçları son dakikalarda attığımız gollerle kazandık. Bu durum bazı kesimler tarafından eleştirilse de Fenerbahçe’nin oyuncuları olarak son ana kadar savaştığımızın göstergesidir. Yenilmek ya da berabere kalmak en çok bizleri üzer. Biz her zaman galip gelmek istiyoruz. Bu isteğimiz, mücadele gücümüz ve çalışma hırsımız sezonun ilk yarısında bizi zirveye taşıdı. Bu mücadelemizi ligin ikinci yarısında da sürdürerek şampiyonluğu çok isteyen taraftarımıza armağan edeceğiz." 
 
 
"Rekabet, bizi ileriye taşıyacaktır!.."
 
 
-Geniş bir kadromuz var ve takımda forma rekabeti kıyasıya devam ediyor. Yaşanan bu tatlı rekabet sizleri nasıl etkiliyor? 
 
 
"Çok kaliteli futbolculardan kurulu bir kadromuz olduğundan dolayı bu durum teknik ekibimize güzel bir opsiyon sunuyor. Buradaki temel düşünce Fenerbahçe’nin maçlarını kazanıp şampiyonluğa ulaşması olduğu için biz oyuncular arasındaki bu rekabet Fenerbahçe’yi daha da ileriye taşıyacak bir durum." 
 
 
-Fenerbahçe’de şu ana kadar oynadığın zaman dilimi içinde unutamadığın bir maç oldu mu? 
 
"Aslına bakarsanız benim için her maç unutulmaz çünkü maçı fazlasıyla yaşayan bir futbolcuyum  ama Süper Kupa maçı, Fenerbahçe formasıyla taraftarımızın önüne çıktığım Salzburg maçı ve oynadığımız derbi karşılaşmalarının benim için ayrı bir önemi var diyebilirim." 
 
 
-Mutlak hedefin şampiyonluk olduğu sezonda, bu şampiyonluğa ulaşmak için neler yapmalısınız sana göre? Şampiyonluk şansımızı nasıl değerlendirirsin? 
 
 
"Çok iyi bir teknik ekibimiz ve kaliteli oyuncu grubumuz var. Her maçı ayrı düşünüyoruz ve bu şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz de. Oynadığımız her maçta alınacak galibiyetler bizi şampiyonluğa bir adım daha yaklaştıracak ve sezon sonunda bu şampiyonluğu elde edeceğimize inancım oldukça yüksek."
 
 
-2014’e girdiğimiz şu günlerde Fenerbahçe camiasına ve Fenerbahçe taraftarına neler söylemek istersin? 
 
"Buraya geldiğim ilk günden itibaren bunu hissediyorum. Fenerbahçe’de kendimi hiç yabancı olarak hissetmiyorum.  Bu dayanışma ve birliğin 2014 yılında da devam etmesi bizi başarıya götürecektir. Bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen muhteşem taraftarımız aynı şekilde bu desteğe devam etsinler. Onlar bizlere destek olduğunda ayrı bir motivasyonla sahaya çıkıyoruz ve maçlarda işimizi kolaylaştırıyorlar. Futbolda kazanmayı en çok isteyen futbolculardır. Bizlerde elimizden gelenin en iyisini yaparak 2014 yılında taraftarımızla birlikte zaferimizi kutlayacağız."