Bruno Alves: "kariyerim İçin Fenerbahçe'yi Tercih Ettim"

12.07.2013

Bruno Alves: "kariyerim İçin Fenerbahçe'yi Tercih Ettim"

Fenerbahçemizin yeni transferlerinden Portekizli milli oyuncu Bruno Alves, kariyeri için ciddi başarılar yakalayabileceği bir takım olarak gördüğü için Fenerbahçe’yi tercih ettiğini söyledi.

Fenerbahçemizin kamp yaptığı ve kendisinin de övgüyle bahsettiği Topuk Yaylası Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenleyen Bruno Alves, yabancı oyuncu statüsü hakkındaki görüşlerinden, kariyerine bir çok konuda da değerlendirmeler yaptı.

"Adaptasyon sürecini kısa sürede atlatacağım"

Sözlerine, "Burada olmaktan çok mutluyum. Buradaki arkadaşlarım tarafından güzel bir şekilde karşılandım. Geç katıldım ama en kısa zamanda onların seviyesine geleceğimi, kısa sürede adaptasyon sürecini atlatacağım. Takım olarak çok ciddi hedeflerimiz var ve bu hedeflere de ulaşacağız" diyerek başlayan Bruno Alves, bir soru üzerine Benfica maçlarından önce Portekiz’deki Fenerbahçe algısını "Portekiz’deki izlenim hem takım hem de taraftar olarak çok kuvvetli bir takıma karşı mücadele edilmesiydi" şeklinde aktardı.

"Fenerbahçe, istediğim başarıları yakalayabileceğim bir takım"

Türkiye hakkında olumlu düşüncelerle buraya geldiğini söyleyen Alves, "Türkiye hakkında buraya gelmeden önce çok pozitif düşüncelerim vardı. Kardeşimin daha önceden burada oynaması, hem Beşiktaş hem de Fenerbahçe’ye karşı mücadele etmem nedeniyle Türkiye hakkında bir fikrim olmuştu. Buraya isteyerek geldim. Benim kariyerimde ciddi bir sayfa açtığımı düşünüyorum.  Kariyerimdeki ciddi kupaları burada kazanabileceğimi düşünmem, buraya gelmemde etkili oldu" dedi. Fenerbahçe tercihi hakkında ise Bruno Alves, "En önemli şey, Fenerbahçe için benim çok ciddi bir isteğim vardı. Fenerbahçe’nin çok büyük bir takım olması, benim istediğim başarıları yakalayabilecek bir takım olması, hem yerel hem de Avrupa düzeyinde istediğim bu başarıları Fenerbahçe’de yakalayacağımı düşünmem etkili oldu. İlk düşüncem zaten Fenerbahçe’ydi" diye konuştu.

"Gol de atarsam bundan çok mutlu olurum"

Bir defans oyuncusu olduğunu hatırlatan Alves, "Benim saha içindeki asıl görevim defansta mücadele etmek ve takımımın gol yemesini önlemektir. Bu görev dışında elime bir gol atma şansı geçerse bunu da en iyi şekilde değerlendirmek isterim ve bunu başarırsam da bundan çok mutlu olurum. Görevim, benden bekleneni yerine getirmek, Fenerbahçe’nin arzuladığı başarıları getirmek için çalışmaktır" dedi.

"Hocanın kararlarını sorgulamam"

6+0+4 kuralına göre takımdaki bazı yabancı oyuncuların kadroya giremeyeceğinin hatırlatılması ve bu konuda düşünceleri sorulduğunda ise Bruno Alves, "Bunun kararını hoca verecek. Görevim, benden istenileni saha içinde en iyi şekilde yerine getirip sahada olmak bunun için çaba harcayacağım ve hocanın kararlarını asla sorgulamayacağım. Çünkü, takım için en iyi kararları alacak olanlar, takımın başındaki kişilerdir. Ben buraya başarılar yakalamak için geldim ama ben görevimi yaptıktan sonra bunun kararını hoca verecektir" diye konuştu.

"Jübilemi düşünmek bile istemiyorum"

Yaşı ve kariyeri hakkındaki sorular karşısında ise Alves, "Ben şu an hiçbir şekilde kariyerimi sonlandırmayı düşünmediğim için ne zaman bitireceğimi ve bitirdikten sonra ne yapacağımı da hiç düşünmüyorum.  Fizik olarak iyiyim ve takımıma çok şey vereceğimi biliyorum. O nedenle jübile ve jübileden sonra ne yapacağımı hiç düşünmüyor ve düşünmek de istemiyorum. Tek düşüncem Fenerbahçe’ye katkı yapmak" diye konuştu.

"Avrupa’da böyle tesis  yok"

Bruno Alves Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesisleri’nde övgü dolu sözlerle bahsederken ise, "Buraya geldiğimde çok güzel karşılandım aynı zamanda böyle güzel bir tesiste konaklamak ve idman yapmak da çok güzel. Ben Avrupa’da böyle yer göremedim. Hatta oynadığım takımlarla gittiğim yerlerde de böyle bir yer görmedim. O nedenle burada yaptığımız  idmanlarda kendimizi geliştirip başarılı olmak istiyoruz" dedi.

"Futbolun ortak bir dili var"

Defansta kimle oynayacağı hakkındaki sorular karşısında ise Alves, "Saha içinde futbolun dili yok, futbolun dili ortak.  Bahsettiğiniz isimleri kaliteli simler. Hepside sahada verilen görevi en iyi şekilde yapacaktır. Buurada en zor görev hocamıza düşüyor. Herkese iyini çok iyi yapıyor. O nedenle hocanın sahada kimleri seçeceği kolay olmayacaktır" diye konuştu.