Bruno Alves: "şik Formalarimiz Başarimiza Katki Sağlayacak"

24.07.2014

Bruno Alves: "şik Formalarimiz Başarimiza Katki Sağlayacak"

Portekizli oyuncumuz Bruno Alves, yeni formaların çok şık dizayn edilip tasarlandığını söyledi. Bir formanın güzelliğinin ve tasarımının, o takımın başarısında etkili olduğuna inandığını belirten Alves,  Fenerbahçe’nin yeni formalarının da kazanacakları başarılarda katkısının olacağını kaydetti.

 

Topuk Yaylası’ndaki kampa yeni katılan Bruno Alves, Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu. Alves, Dünya Kupası’nda Portekiz Milli Takımı’nın performansından, tatilini nasıl geçirdiğine, yeni transferimiz Diego Ribas’tan yeni sezon değerlendirmesine kadar bir çok konuda açıklamalar yaptı. Alves şunları söyledi:

 

Gerekli hamleleri yapamadık

"Dünya Kupası bizim için çok iyi geçti diyemem açıkçası. Orada, Dünya Kupası’nda başarılı olmak için içimizde büyük bir isteğimiz vardı aslında. Ama gerekli performansı sahaya yansıtamadık. Dünya Kupası büyük bir sahne. Aslında o sahneye çıkmak bile benim için büyük bir şans, çok güzel bir duyguydu orada olmak. Ama gerekli hamleleri yapamadık, gerekli performansı ortaya koyamadık ve başarılı olamadık. Şimdi tekrar takımımla beraberim ve takımımla beraber burada yeni sezon için çalışacak olmaktan dolayı çok mutluyum. Umarım güzel bir sezon geçiririz.

 

Tatilde çalıştım

Aslında her şeye fırsat buldum diyebilirim. Ailemle vakit geçirmeye, dinlenmeye, güzel bir tatil yapmaya bunlara güzel fırsat buldum. Tatilde çalıştım da aynı zamanda, tekrardan hazır olabilmek için. Bir yandan da ailemle olmanın tadını çıkardım. Güzel bir tatil dönemi geçirdim. Şimdi yeniden takımımla beraerim.

 

Diego çok önemli katkılar yapacak

Gerçekten Diego harika, harika yetenekleri olan bir oyuncu ve takımımıza çok önemli katkılar yapabilecek bir oyuncu. Diego’nun burada olması bizim takımımız için çok önemli. O büyük bir yetenek. Ben onunla daha önce oynama fırsatı da bulmuştum. Biz beraber oynadık daha önce ve onun tekrar burada benim yanımda olacak olması, aynı takımda forma giyecek olmamız benim için de bir mutluluk kaynağı. Aynı zamanda Diego bir futbolcunun ötesinde çok iyi, harika bir arkadaş benim için. Ne kadar iyi futbolcuysa, o kadar da iyi bir arkadaş. O yüzden onunla tekrar buluşmuş olmaktan, onunla birlikte burada çalışacak olmaktan, dolayı gerçekten çok mutluyum. Hedeflerimize birlikte ulaşma adına bize çok büyük yardımları olacağını düşünüyorum. Onun yeniden takım arkadaşım olması bana çok büyük bir keyif veriyor.

 

Fenerbahçe’nin tarihine geçme fırsatı elimizde

Fenerbahçe’de kazanmak her zaman önemlidir. Fenerbahçe her zaman zirvelere, galibiyetlere oynar. Bu yıl da aynı şekilde olacak bizim için. Tabii ki dördüncü yıldızın ayrı bir önemi var bizim için. Fenerbahçe’nin tarihine geçme fırsatı var şu anda elimizde. Ama Fenerbahçe sahaya çıktığında her zaman kazanmak ister. Ben de sahaya çıktığında takımıma nasıl katkı verebilirim, nasıl daha fazlasını verebilirim diye düşünürüm her zaman. Bu sene her sene olduğu gibi kariyerim için önemli, belki de bir adım daha da önemli; Fenerbahçe’nin tarihine geçme şansımız var. Biz bu senenin sonunda şampiyon olmak için her şeyimizi ortaya koyacağız. Bu seneyi mutlulukla bitirebilmek için büyük mücadele göstereceğiz.

 

Üstünüzdeki formanın rakip takım üzerinde etkisi var

Ben formalarımızı gerçekten çok beğendim, harika buldum. Mükemmel taraftarımızı da arkamıza aldığımızda bu formalarımızla birlikte büyük başarılar elde edeceğimizi düşünüyorum. Gerçekten çok şık dizayn edilmiş, gerçekten çok harika tasarlanmış. Ben formaların güzelliğinin de, formaların tasarımının da başarıda büyük rol oynadığını düşünüyorum. Çünkü sahaya çıktığınızda, üzerinize giydiğiniz formanın rakip takım üzerinde etkisi olduğuna inanıyorum. O yüzden başarımızda katkısı olacak bir forma diye düşünüyorum. Ben ilk defa şu anda giyme şansı buldum formayı ve çok beğendim. Takımımıza çok büyük başarılar kazandıracağına inandığım, gerçekten çok şık formalar. Ben en çok mavi renkli formamızı sevdim. 3 forma arasında da en çok mavi renkli forma hoşuma gitti. Mavi renk, zaten genel olarak da sevdiğim bir renktir. Bu formanın çok şık olduğunu düşünüyorum."