Bu Kadar Para Bu Çantaya Nasil Siğar?

23.02.2012

Bu Kadar Para Bu Çantaya Nasil Siğar?

Başkanımız Aziz Yıldırım, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde süren tarihi davada, İddianamede yer alan, Sivasspor’a bir elbise çantası içinde para taşındığı iddialarını, temsili paralar ve bahse konu elbise çantasının aynısıyla mahkeme salonunda yaptığı bir tatbikatla çürüttü. Tatbikat sonunda, bahse konu paranın yarısının bile çantaya sığmadığı görüldü.

Başkanımızın savunmasının ardından duruşmaya verilen arada, Başkanımız Aziz Yıldırım’ın avukatlarından Abdullah Kaya, mahkeme önünde bekleyen basın mensupları için,  mahkemede yapılan bu tatbikatı yineledi. Sivas’ta, Abdullah Başak’ın taşıdığı çantanın içinde İlhan Ekşioğlu’nun giysilerinin bulunduğunu belirten Abdullah Kaya, "Abdullah Başak, İlhan Ekşioğlu’nun totemidir ve maçları birlikte izlemektedirler. ’Totem’in ne olduğunu futbol izleyicisi iyi bilir. Abdullan Başak, Sivas’ta İlhan Ekişoğlu’nun giysilerinin içinde bulunduğu elbise çantasını taşımaktadır. Bu elbiseler de İlhan Ekşioğlu’nun uğurlu olduğuna inandığı elbiselerdir ve o nedenle Başak’ın dikkatli olmasını istemiştir" dedi.

İddianın gerçek dışı olduğunu mahkemede kanıtlamak istediklerini söyleyen Abdullah Kaya, "Tapelerde Trabzonspor tarafından Sivasspor’a bu maç için 5 milyon dolar teşvik verileceği iddiası vardır. Mantık olarak Sivasspor bu işe girseydi ki; böyle işlerin içinde bulunduğuna kesinlikle inanmıyorum, Fenerbahçe’den isteyeceği para bundan fazla olmalıydı. Biz de söz konusu 5 milyon doların yarısının bile bu çantaya sığmayacağını kanıtlamak istedik. Paranın boyutlarıyla aynı boyuttaki 2.5 milyon dolarlık fotokopi kağıt paraları söz konusu çantaya sığdırmaya çalıştık ama bu kadar para bile o çantaya sığmadı" dedi.

Abdullah Kaya, Başkanımızın "Aziz Yıldırım’ı içeriye almayı kafalarına koymuşlardı. Bu 6222 olmasaydı başka bir şey çıkaracaklardı" dediğini de sözlerine ekledi.