"bu Sezon Da Şampiyon Olmak İstiyoruz"

09.09.2011

"bu Sezon Da Şampiyon Olmak İstiyoruz"

Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncularından Emre Belözoğlu, Nike’ın İstinye Park’taki mağazasında, yeni kramponu Nike Tiempo Legend IV Elite ve Spor Toto Süper Lig’de kullanılacak yeni futbol topu Nike T90 Seitiro’yu tanıttı. 

Emre, tanıtımın ardından organizasyonun sunumunu yapan görevlinin sorularını yanıtladı.
Spor Toto Süper Lig’de hafta sonu başlayacak yeni sezonda beklentisinin şampiyonluk olduğunu belirten Emre Belözoğlu, sezonun geçen yıllara göre daha zor geçeceğini belirtti. 
Emre, ’’Kendi takımımda, Fenerbahçe’de geçen sezon yaşadığımız gibi şampiyonluk yaşamak ve üst seviyede futbol oynamak istiyorum. Bu yıl geçen yıla göre daha zor bir sene bizi bekliyor. Milli takımımız için de, önce gruptan çıkıp sonra da Avrupa Şampiyonası’na milli takımımızın katılmasına desteğim olursa ne mutlu bana’’ diye konuştu. 

Genç yeteneklerin yarının Emreleri olmayı hedef koyduğu belirtilerek, böylesine marka haline gelmiş bir futbolcu olarak ne düşündüğü sorulan Emre, ’’Benim için önemli olan dünde neler konuşulduğu değil, bugünden itibaren ve yarın için neler konuşulacak, onları hesaplamaktan geçiyor. Ben de böyle düşündüğüm için uzun süredir yüksek seviyede futbol oynuyorum. Halihazırda 5-6 sene daha futbol oynayacağımı düşünerekten ben bile kendimi önümüzdeki sürece hazırlamaya çalışıyorum’’ ifadelerini kullandı. 

Türkiye’de hücum ağırlı oynayan bir futbolcu olarak gittiği Avrupa’da savunma yönünü de geliştirdiği kaydedilen bir soru üzerine Emre, şunları söyledi: ’’Futbolun artık her mevkisinde oynayan oyuncular bence oyunun her iki yönünü de oynamak zorundalar. Özellikle benim mevkiimde oynayan oyuncuların çok daha fazla sorumluluk almaları gerekiyor. Bu anlamda Avrupa’da oynadığım maçlarda tecrübeme büyük etki yaptım. Kendimi özellikle Avrupa’ya gittikten sonra geliştirdiğimi düşünüyorum. Avrupa, futbolun iki yönünü de oynamamda çok etkili oldu.’’ 

A Milli Futbol Takımı’nın 2012 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu’nda kalan maçlarını değerlendiren Emre, Belçika’ya karşı 2 puanlık üstünlükleri bulunduğunu hatırlatarak, ’’Almanya maçı zorlu olacaktır. Sahamızda seyircimizle beraber o maçı kazanıp, akabinde Azerbaycan maçını kazanarak, en iyi ikincilik şansımız sürüyor ama en kötü ihtimalle 2. olarak çıkıp, play-off’ta ülkemizi Avrupa Şampiyonası’na taşımak istiyoruz’’ diye konuştu. 

Emre ayrıca, Süper Lig’in yeni topunun ’’kalecilerin belalısı’’ olacağını belirterek, ’’Oyunu okuyabilen, topa hükmeden oyuncular için avantajlı olarak geliştirilmiş bir top’’ değerlendirmesini yaptı.