23.03.2011

"buruk Bir Sevinç Yaşiyoruz"

Kulübümüzün ev sahipliğinde düzenlenen Dörtlü Final’de İtalyan ekibi Scavolini Pesaro’yu 3-1 yenerek Avrupa üçüncüsü olan Fenerbahçe Acıbadem oyuncuları, buruk bir sevinç yaşadıklarını belirttiler.


Maçın ardından Fenerbahçe Televizyonu’nun sorularını yanıtlayan oyuncularımızdan Seda Tokatlıoğlu, Fenerbahçe taraftarın önünde final oynayıp kazanmak istedikleri şampiyonayı üçüncülükle tamamladıklarını belirterek, ’’Çok zor bir maç oldu. Dünkü mağlubiyetin ardından bu maçı kazanmak bizim için kazanmak kolay olmadı. Takımımın galibiyetinde rol oynayabildiysem ne mutlu bana’’ dedi.


Oyuncularımızdan Songül Dikmen ise buruk bir sevinç yaşadıklarının altını çizerek, kötü bir psikoloji ile çıktıkları maçı kazanıp Avrupa üçüncüsü olduklarını söyledi.


Hedeflerinin ve rüyalarının çok farklı olduğu ifade eden Nihan Güneyligil, ’’Taraftarımızın önünde finale kalıp şampiyon olmak istiyorduk. Dün zor bir ekiple karşı karşıya geldik. Bu tür maçların telafisi olmuyor. Hedefimiz kupaydı ama olmadı. Bize destek veren herkese teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.


Yağmur Koçyiğit ise kötünün iyisi olarak değerlendirdiği üçüncülüğü, ’’Bu benim ilk dörtlü final tecrübemdi. Artık önümüze bakmamız gerekiyor. Destek veren herkese bir kez daha teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.


Kötü başladıkları finali iyi bitirdiklerini söyleyen Çiğdem Can Rasna, gönüllerinden şampiyonluk geçtiğini ancak bunun gerçekleşmediğini ifade etti.