Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol 55-83 Fenerbahçe Öznur Kablo

07.10.2020

Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol 55-83 Fenerbahçe Öznur Kablo

Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımımız, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi ikinci hafta maçında deplasmanda Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol ile karşı karşıya geldi. Potanın Kraliçeleri, Atatürk Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmadan 55-83 galip ayrıldı.

Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımımız, mücadeleye Olcay Çakır Turgut, Cecilia Zandalasini, Tuğçe Canıtez, Satou Sabally ve Kiah Stokes beşiyle başladı. Maça Tuğçe Canıtez ve Cecilia Zandalasini'nin 6-0'lık serisiyle başlayan Takımımız, ilk 3 dakikayı 10-0'la geçti. Rakibin maçtaki ilk basketi Briana Nicole Day'in serbest atış çizgisinden bulduğu isabetli şutla oldu(1-10). Çeyreğin ilk 5 dakikalık bölümünü de 1-18 gibi farklı önde geçen Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımımız, ikinci çeyreğe 7-31'lik skorla önde girdi.

İkinci çeyreğin ilk basketi ev sahibi takımda Briana Nicole Day'den geldi(9-31). Rakibine Kia Vaughn, Sevgi Uzun ve Tuğçe Canıtez'le cevap veren Fenerbahçemiz, 9-37'lik üstünlüğü yakaladı. Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol, bu çeyrekte Shaqwedia Montrelle Wallace ve Gabija Meskonyte ikilisiyle pota altımızda etkili olsa da Kadın Basketbol Takımımız soyunma odasına 26-54'lük üstünlükle girdi.

Karşılaşmanın üçüncü çeyreği Ezgi Manlacı ve Sevgi Uzun'un karşılıklı basketleriyle başladı(28-57). Devamındaysa Satou Sabally'nin de 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu isabetli şutlarla skor üretmeye devam eden Fenerbahçemiz, Olcay Çakır Turgut ve Tuğçe Canıtez'in de son bölümdeki performanslarıyla final periyotuna 40-72 önde girdi.

Final periyotundaysa iyice oyuna ağırlığını koyan Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımımız, Sevgi Uzun ve Cecilia Zandalasini'nin basketleriyle hızlı başladığı son çeyrekte Duygu Özen gibi genç isimlerden de katkı almayı başardı. Maçın genelindeki üstün oyununu son topa kadar sürdüren Fenerbahçemiz, mücadeleden 83-55 galip ayrıldı.