Çağla Dönertaş Dünya Kupasi'nda Türkiye'yi Temsil Edecek

20.11.2014

Çağla Dönertaş Dünya Kupasi'nda Türkiye'yi Temsil Edecek

Yelkende Dünya Kupası Final Yarışları 26-30 Kasım tarihleri arasında Abu Dhabi/Birleşik Arap Emirlikleri’nde yapılacak. İlk defa düzenlenen ve seçmeleri dünya çapında gerçekleştirilecek yarışlarda Türkiye’yi Fenerbahçeli yelkencimiz Çağla Dönertaş temsil edecek.


Seçmeleri Laser Radial Rank(Dünya Ligi), Santander’de gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası ve 2014 içerisinde yapılan Dünya Kupalarına göre yapılan yarışlara her sınıftan Dünyanın en iyi ilk 20 sporcusu davet edildi. Dünya yelkenciliğinin 1 hafta süreyle odak noktası haline geleceği ve ülkemizin tanıtımı açısından da büyük önem arz eden yarışlara davet edilen olimpiyat sporcumuz Çağla Dönertaş, oldukça çekişmeli geçecek olan yarışların olimpiyatlar seviyesinde olduğunu, özellikle davet ile katılımın gerçekleşmesi ve Türkiye den sadece kendisinin çağırılmasından dolayı da çok heyecanlı olduğunu belirtti. Sporcumuza başarılar dileriz.


----------------------------------------------------------------------


27-28 Eylül İstanbul-Gölcük-İstanbul rotalı Donanma Kupası’nda Fenerbahçe 1 Teknemizin Oğuz Ayan önderliğinde kazandığı 1.’lik kupası, 18 Kasım Salı akşamı İYK Tesisleri’nde düzenlenen törenle verildi. Ayrıca koyiçi yarışlarında dereceye girenlere de ödüllerinin dağıtıldığı gece de Burak Cora-Prof. Dr. İrfan Papila ekibi Pirat sınıfında 1.lik kupası aldı. Fenerbahçe 1 Ekibimiz şu sporculardan oluşmuştu


-Oğuz Ayan
-Aras Çobanoğulları
-İrfan Papila
-Burak Cora
-Kürşad Terzi
-Bora Gümüşdal
-Ali Kemal Tüfekçi
-Sinem Dalkılıç
-Egemen Can Gök
-Atahan Uçar
-Bilge Bilge


----------------------------------------------------------------


10-14 Aralık tarihleri arasında Bodrum?da düzenlenecek Optimist Milli Takım Kampı’na sporcularımız ve Optimist A Takım antrenörümüz Ercan Karagün katılacak. 2015 sezonuna hazırlanan takımımıza başarılar dileriz. Kadromuz:


Emir Hakan Ordu
Mert Önder
Begüm Böke