Çanakkale Zaferi 101. Yil Kupasi'nda "fenerbahçe 2" Tekenemiz'den Başarili Sonuç

15.03.2016

Çanakkale Zaferi 101. Yil Kupasi'nda "fenerbahçe 2" Tekenemiz'den Başarili Sonuç

12-13 Mart tarihlerinde, İstanbul, Tuzla, İstanbul rotasında düzenlenen Çanakkale Zaferi 101. Yıl Kupası Yat Yarışları’nda, ‘Fenerbahçe 2’ teknemiz Oğuz Ayan koçluğunda Ford Otosan ekibi ile hem kendi kategorisinde hem de genel sıralamada 46 tekne arasında yarışı 2.’likle tamamladı.


12 Mart Cumartesi Kalamış Koyu’nda başlayan yarış,  13 Mart Pazar günü de Tuzla’dan İstanbul’a olan rotada devam etti. Kış sezonunu programlı antrenmanlar ile geçiren Ford Otosan çalışanları, kendileri için sezonun ilk yarışı olan Çanakkale Zaferi yarışlarında aldıkları ikincilikle oldukça başarılı bir sonuç elde etti.


Ekibin koçluğunu üstlenen Oğuz Ayan yarışlarla ilgili, “Antrenmanlar daha da zorlaşacak ve git gide sıklaşacak. Bu önemli ve yoğun dönemde ekibimizin elde ettiği başarıyı daha da yukarıya taşımak için hep birlikte yoğun çaba sarf edeceğiz. Kulübümüzün, Yelken Şubemizin desteği ile her zaman ilk sırada her zaman birincilikleri göğüsleyecek olan bir takım yaratmayı hedefliyoruz. Tüm şube profesyonelleri olarak çalışmalarımız bu yönde devam ediyor. Ford Otosan ekibinin de özverisi ve yelken tutkusu ile yarışları uzun yıllar boyunca üst sırada tamamlayacağımıza inancım tam” diye konuştu.


Ekibimizin katılacağı en yakın yarış olan 2 Nisan Fahir Çelikbaş Kupası yarışlarında, kendilerine şimdiden başarılar diliyoruz.