Caner: "romanya'ya Kazanmak İçin Gidiyoruz"

05.08.2012

Caner: "romanya'ya Kazanmak İçin Gidiyoruz"

Oyuncumuz Caner Erkin, 8 Ağustos Çarşamba günü Vaslui ile oynayacakları rövanş maçının önemine değinerek, "Deplasmana kazanmak için gidiyoruz. Çok daha hırslı bir şekilde sahaya çıkacağız. Alacağımız galibiyetle; hem taraftarımızı, hem de camiamızı mutlu etmek istiyoruz" dedi.

Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncularında Caner Erkin, FB TV’ye yaptığı açıklamada; yeni sezon öncesi takıma katılan Milos Krasic transferi, 8 Ağustos Çarşamba günü Vaslui ile oynanacak 3.tur ön eleme rövanş karşılaşmasını ve iki sezon boyunca Takımımızda kiralık olarak forma giyen Yobo’nun 3 yıllık sözleşme imzalamasını değerlendirdi..

İlk olarak Krasic transferini değerlendiren Caner, CSKA Moskova’da oynadığı dönemde Krasic’in en yakın arkadaşı olduğunu belirterek, Sırp yıldızın yeteneklerini ise şu ifadelerle tanımladı:

"Çok iyi dripling yapabilen, gerek şutları, gerekse de ortaları ile rakip takımı bir hayli zorlayan bir oyuncu. Üstelik bu özelliklerinin yanına süratini de eklemeyi becerebilen bir yıldız. Türkiye’ye ve Takımımıza uyum konusunda da sıkıntı yaşamayacağını düşünüyorum."

UEFA Şampiyonlar Ligi 3.ön eleme turu ilk maçında Şükrü Saracoğlu Stadı’nda 1-1 beraberlikle ayrıldıkları Vaslui maçıyla ilgili de konuşan Caner; "Vaslui ile oynadığımız ilk maç biraz sıkıntılı oldu. İstediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık.  Ancak ikinci maçın böyle olacağını düşünmüyorum. Deplasmana kazanmak için gidiyoruz. Çok daha hırslı bir şekilde sahaya çıkacağız. Alacağımız galibiyetle; hem taraftarımızı, hem de camiamızı mutlu etmek istiyoruz.  Çünkü bu camia mutlu olmayı hak ediyor.  Belki de ilk resmi maç olmasından dolayı bazı sorunlar olmuş olabilir, ama düzelteceğimizi söyleyebilirim.  Takım içerisinde hiçbir sorun yok. Antrenmanlar da çok iyi geçiyor" açıklamalarında bulundu.

Son olarak Joseph Yobo’nun kendisini Kulübümüze bağlayan 3 yıllık sözleşme imzalamasını ve büyük Fenerbahçe taraftarı ile ilgili konuşan Caner Erkin, "Joseph Yobo gibi önemli bir ismin ailemize katılması tabi ki mutluluk verici.  Yobo, hepimizin yakından tanıdığı, sevdiğimiz bir arkadaşımız. Uyum konusunda da herhangi bir sıkıntı yaşamamıştı. Taraftarımız için de aslında çok söylenecek bir şey yok. Çünkü onlar her zaman yanımızda oldular. Bundan sonra da her zamanki gibi desteklerini sürdürmeleri mesajını göndermek isterim. Fenerbahçe taraftarının büyüklüğünün tartışılmaz olduğunu dile getirmek isterim" şeklinde sözlerini noktaladı.