Cemil Turan: "kalbim Onlarla"

27.02.2012

Cemil Turan: "kalbim Onlarla"

Amatör Şubeler Koordinatörümüz Cemil Turan, tahliye kararının verilmesinin ardından sevinemediğini belirterek, "Tahliye kararı verildiği andan itibaren, bunu çok samimi olarak söylüyorum. Sevinç yaşayamadım. Çünkü orada benim arkadaşlarım kaldı. Benim vücudum dışarı çıktı ama aklım ve kalbim daima orada" dedi.

Cemil Turan tahliyesinin ardından ilk kez Fenerbahçe Televizyonu’na konuştu. Turan’ın FB TV yaptığı özel açıklamalardan satır başları şöyle:

"İçerideki arkadaşlarımı düşünüyorum"
Tahliye olalı 2 gün oldu ve bugün benim doğum günüm. Sevinci ve üzüntüyü bir arada yaşıyorum. Tahliye kararı verildiği andan itibaren, bunu çok samimi olarak söylüyorum. Sevinç yaşayamadım. Çünkü orada benim arkadaşlarım kaldı. İlhan Ekşioğlu ve Tamer Yelkovan benim için kardeşten öte insanlar. Onları orada bırakıp, benim dışarı çıkmam çok zor bir olay. Bu durumu kelimelerle anlatamıyorum. Tabi ki torunlarıma ve aileme kavuştuğum için mutluyum. Ailemin mutlu olması ben daha fazla mutlu eden bir durum ama içerden çıkarken de söylemiştim. Benim vücudum dışarı çıktı ama aklım ve kalbim daima orada kalıyor. Dışarı çıkalı 2 gün oldu ve hala da onları düşünüyorum. İnşallah da yarın savcılıktan izin aldıktan sonra onları ziyarete gideceğim. Onlardan ayrı kalmak çok zor bir durum

"Taraftar işte bu"
Bütün taraftarlarımızdan Allah razı olsun. Taraftarın desteği ilk günden bu zamana kadar devam etti ve hala da ediyor. O yürüyüşler, stadın bayan ve çocuk taraftarlar tarafından dolması, taraftarlarımız dünyada bir ilki gerçekleştirdi. Taraftar işte bu. Fenerbahçe’ye de bu yakışır.

"Başkanımız hiç suçu yokken içeride yatıyor"
Bizim olayımız Türkiye’de ve Dünya’da ilk ve son olay olacak. Başkanımızın hiç suçu yokken içeride yatıyor. Niye yattığına halan anlamda vermek mümkün değil. İçeride öyle suçsuz çocuklar var ki, ama o sürece dahil edilmiş. Çok şey söylemek istiyorum ama bu aşamada pek konuşmak istemiyorum. İnşallah önümüzdeki mahkemede herkes çıkar, çıkmalarını ümit ediyorum.


Cemil Turan’ın aile bireyleri de, tahliye kararının ardından buruk bir sevinç yaşadıklarını ifade ederek, bir an önce herkesin tahliye olması temennisinde bulundular.