Cenk Renda: "ne Mutlu Fenerbahçeliyim Diye"

20.04.2016

Cenk Renda: "ne Mutlu Fenerbahçeliyim Diye"

Real Madrid’i 3-0’la saf dışı bırakarak Final Four’a yükselen Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Menajeri Cenk Renda, bu başarının tüm camiaya hayırlı olmasını diledi ve “Ne mutlu Fenerbahçeliyim diyene” dedi.
 

Karşılaşma sonrası Fenerbahçe TV’ye konuşan Cenk Renda: “Öncelikle camiamıza hayırlı olsun. Final Four’a kalmayı çok istiyorduk. Hak ettik. Sezon başlarken hedefler ligde şampiyonluk, Türkiye Kupası’nı kazanmak ve Avrupa’da da kupa kaldırmaktı. Türkiye Kupası’nı kazanarak ilkini gerçekleştirmiştik. Lig hala sürüyor ve şimdi de Euroleague Kupası’nı kazanmak istiyoruz. İnandı bu ekip. Başta Zeljko Obradovic hepimize inandırdı” diye konuştu.
 

Özellikle Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım’a ve Yönetim Kurulumuza sonsuz teşekkür ettiğini söyleyen Renda, “Çok büyük özveride bulundular. Sponsorumuz vardı, sponsor çekildikten sonra Başkanımız devam etti. Başarının geleceğine inandı. Ben en çok bu yüzden seviniyorum. Şimdi bir de kupayı götürürsek ona, ondan daha mutlusu olmaz” ifadelerini kullandı. 
 

Henüz işlerinin bitmediğini belirten Renda, “Önümüzde iki önemli maç var. İlk maçı kazanırsak da final yapacağız. Yani 80 dakikamız var. Çok karakterli oyunculardan kurulu bir kadro. Herkes inanıyor. Kupayla Türkiye’ye döneceğimize inanıyorum. Bütün camiaya hayırlı olsun. Ne mutlu Fenerbahçeliyim diyene” dedi.