Cev Challange Kupasi Fenerbahçe Grundig'in

29.03.2014

Cev Challange Kupasi Fenerbahçe Grundig'in

Tarihinde bir ilke imza atan Erkek Voleybol Takımımız,  Avrupa’da ilk kupasını kazandı. CEV Challenge Kupası Finali’nde ilk maçı 3-2 kaybeden Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımız, İstanbul’da oynanan rövanş maçında İtalya’nın Andreoli Latina takımını 3-0 mağlup etti ve Challenge Kupası’nın sahibi oldu.

 

Maçın ardından büyük sevinç yaşayan oyuncularımız ve teknik heyetimiz sahada birbirlerine kenetlenerek, kupa sevincini yaşadılar. Tribünler de "sarı lacivert şampiyon Fenerbahçe" tezahüratları ile sevince ortak oldular. Ardından tribünlere çıkan oyuncularımız Başkanımız ve yöneticilerimizle sevinçlerini paylaştılar. Ivan Miljkovic, şampiyonanın en değerli oyuncusu seçildi.Şampiyon Takımımıza kupasını CEV Asbaşkanı Philip Berben ile Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar verdi. Madalyalarını ise Türkiye Voleybol Federasyon Başkanı Özkan Mutlugil ve Başkan Vekilimiz Abdullah Kiğılı verdiler.Şampiyonayı ikinci olarak bitiren İtalyan Takımı Andreoli de madalyalarını Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu ve Dernek Başkanımız Ali Koç’dan aldılar.Şampiyonanın en değerli sporcusu Miljkovic’e de plaketini CEV Asbaşkanı Philip Berben verdi.

 

Sonrasında kupayı havaya kaldıran oyuncularımız ardından kupayı tribünlere götürdü. Salonda şampiyonluk turu atan oyuncularımız uzun süre tribünlerle tezahürat etti. Ardından protokol tribününe çıkan oyuncularımız kupayı Başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticilerimizle birlikte havaya kaldırdı.Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanan rövanş maçını Başkanımız Aziz Yıldırım ile birlikte yöneticilerimiz de izledi.Tribünleri dolduran taraftarlarımız karşısında maça iyi başlayan Fenerbahçemiz, ilk teknik molayı 8-6, ikinci teknik molayı da 16-11 önde geçti. Maçtaki üstünlüğünü koruyan Takımımız ilk seti 25-22 kazandı ve maçta durum 1-0’a geldi.


İkinci set de ilk dakikalar karşılıklı sayılarla geçildi.  Ivan Miljkovic’in etkili servisleri, Leonel Marshal ve İbrahim Başaran’ın sayısıyla da ilk teknik molaya 8-6 önde giren Fenerbahçemiz, Felipe Luiz Fonteles’in gayreti, Arslan Ekşi’nin akıllı oyunu ve  Ivan Miljkovic’in sayılarıyla ikinci teknik molaya da 16-15 üstün girdi. Muhteşem bir oyunla 6-0’lık seriye imza atan ekibimiz,  seti 25-19 önde tamamladı.


Leonel Marshal’ın sayıları, Felipe Luiz Fonteles’in bloğu ile üçüncü setin ilk dakikalarında skor üstünlüğünü ele geçiren Fenerbahçemiz, teknik molaya 8-5 önde girdi.  Leonel Marshal, Arslan Ekşi, Ivan Miljkovic,  Felipe Luiz Fonteles’in etkili oyunu aradaki sayı farkını açan Takımımız seti 25-17, maçı da 3-0 kazandı.


FENERBAHÇE GRUNDIG-ANDREOLI LATİNA: 3-0
Salon:
Burhan Felek
Hakemler: Martin Hudik (CZE), Sanja Miklosic (SLO
Fenerbahçe Grundig: İbrahim, Miljkovic, Fonteles, Emin, Arslan, Marshall, Serkan (L), Metin, Ceyhun, Turgay, Uğur
Andreoli Latina: Skrimov, Verhees, Sottile, Noda, Candellaro, Storovic, Rossini (L)
Setler: 25-22, 25-19, 25-17
Süre: 74 dakika (25-23-26)