"cev Cup'i Kazanip Camiamizi Sevindirmek İstiyoruz"

14.02.2013

"cev Cup'i Kazanip Camiamizi Sevindirmek İstiyoruz"

Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Dinçay ile voleybolcularımızdan Merve Dalbeler, zorlu rakipleri yenerek yükseldikleri finalde, CEV CUP’ı kazanıp Camiamızı sevindirmek istediklerini ifade ettiler.

Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Dinçay ile voleybolcularımızdan Merve Dalbeler FB TV’de canlı yayınlanan "Smaçör" programına konuk oldu.

Sözlerine bugün cenazesi toprağa verilen Tekin Akmansoy için üzüntülerine dile getirerek başlayan yöneticimiz Hakan Dinçay, ardından CEV CUP yarı final rövanş maçında deplasmanda oynadığımız Uralochka Ekaterinburg müsabakasına değindi.

Rus ekibi karşısında gerçek güçlerini altın sette göstererek finale yükseldiklerini belirten Hakan Dinçay, "Rus ekibi maça çok iyi hazırlanmış ve iyi de konsantre olmuşlar. Uzun bir yolculuk sonrasında kamp yapacağımız otele vardık. Eda, bel ağrıları nedeniyle kadroda yoktu. Seda ise grip olmuştu ve hastaydı. Paula Pegueno da iğneyle oynadı. Salon değişikti. Yenilginin mazereti olamaz ama bunlar da görünmeyen zorluklardı.  Her şeye rağmen finale yükseldik. 3 set umduğumuz gibi gitmedi. İlk 2 sette iyi konsantre olamadık. 3’ün setine doğru toparlandık ve altın sette gerçek gücümüzü göstererek, finale yükseldik" dedi.

CEV CUP’taki rakiplerinin Şampiyonlar Ligi’nden gelen ekipler olduğunu belirten Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Dinçay, elde edilen başarıların geçmişte yapılan yatırımların meyvesi olduğuna dikkat çekti.

Dünya Şampiyonluğu ve Şampiyonlar Ligi kupalarının ardından müzemize CEV CUP’ı da getirmek istediklerini ifade eden Hakan Dinçay, "Fenerbahçe’nin voleybola katkısı çok büyük. Bundan 7-8 yıl önce yapılan yatırımların meyvesini topluyoruz. Fenerbahçe’nin bu seneki en büyük hedefi Cev Cup şampiyonluğu" diye konuştu.

Ligde de hedeflerinin zirve olduğunu yineleyen Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Dinçay, Universal ile ilgili yaşanan ayrılığı ise şu sözlerle açıkladı:

"Geçen sene Universal Grubu ile 3 yıllık sponsorluk anlaşması yaptık. 3 yıllık bir yatırımı bize sunmuşlardı. Universal grubunun kendi içinde yapılan yönetim değişikliği sonrasında sponsorluk iptal oldu ve bu değişiklerden dolayı zor durumda kaldık. Transferler geciktik. Sonuçta Haziran ayına kadar netleşmeyen sponsorluk durumları oldu. İster istemez dengelerimizi bozdu. 3 Temmuz’da zaten zor süreçten geçtik. Sponsor olmayınca takımı kurmak ve kriterlere göre yönetmek zor. Transferlerde sıkıntılar yaşadık. Avrupa Şampiyonu olmamıza rağmen Şampiyonlar Ligi’ne gidemedik. Ve yaşanılan bunca şeye rağmen elimizdeki kadro ile başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Bu işlerin bir de maddiyatı var. Bunun içinde sponsor gerekli tabi ki. Bu sene ise gerekli tedbirleri alıp o şekilde yürüyeceğiz. En büyük hedefimiz CEV CUP’ı kazanıp, camiamızı sevindirmek."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan gelen tebriğin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden Dinçay, Kamil hoca ile ilgili de,  "Kamil çok çalışıyor ve çok uğraşıyor. Elinden geleni de yapıyor. İnşallah başarılı da olur. Şu ana kadar elde ettiği başarısı ortada." dedi.

Arslan Ekşi ile ilgi soru üzerine bu konuda pek konuşmak istemediğini söyleyen Dinçay, "Arslan’ın kaptanlığı elinden alındı. Kadro dışı bırakıldı. Tedavisine ve çalışmalarına devam ediyor"  yanıtını verdi.

Erkek takımıyla Avrupa’da istenilen başarıyı elde edemediklerini söyleyen Dinçay, lig için ise sonuna kadar mücadele edip, şampiyonluk kupasını kazanmak istediklerini söyledi.

Öte yandan programın ilk bölümüne konuk olan oyuncularımızdan  Merve Dalbeler, Uralochka Ekaterinburg maçına ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

"Maça çok kötü başladık. Onlar maksimum  düzeyde oynadılar. Oynadığımız salon değişikti. Çok iyi servis attılar. Manşet alamadık. Üçüncü setin sonuna doğru kendimize geldik. Güven geldi. Onlardan üstün olduğumuzu biliyorduk ve maçı altın sette kazandık."

Performansı ile ilgili soru üzerine ise Merve, "Ben yaptığım işe saygı duyuyorum. Oynamasam bile maça başlayacak gibi hazır oluyorum. Maçı izlerken maçı yaşıyorum. Bir şeyi çok isterseniz orada daha çok yardımcı oluyorsunuz" dedi.

Voleybolda her pozisyonda oynadığını ve en son olarak libero görevini sürdürdüğünü belirten Merve, "Ben şu ana kadar bütün pozisyonlarda oynadım. Voleybola orta oyuncu olarak başladım. Daha sonra köşe oyuncusu oldum. Sonra libero pozisyonunda oynadım. 4 senedir libero olarak voleybola devam ediyorum. Bundan doalyı çok mutluyum. Halimden çok memnunum" yanıtını verdi.

Hafta sonu Eczacıbaşı ile oynayacakları maça da değinen Merve, konsantre olup, taraftarlarımız desteği ile karşılaşmadan galip ayrılmak istediklerini ifade etti.