29.03.2014

Cev Kupasi Sari Meleklerin

2008-09 sezonunda 3.’lük, 2012-2013 sezonunda da 2.’lik elde ettiği Bayanlar Cev Kupası’nı bu kez müzemize getiren Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, önemli bir başarıya imza attı.   CEV Kupası Finali’nde ilk maçı 3-2 kazanan Sarı Melekler, Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanan rövanş maçında Rusya’nın Uralochka-NTMK takımını 3-0 mağlup etti ve Cev Kupası’nın sahibi oldu.


Türk spor tarihi açısından bir ilkin yaşandığı bu gecede, Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımızın başarılı oyuncusu Yeon Koung Kim, ’maçın en değerli oyuncusu’ seçildi. Plaketini de CEV Asbaşkanı Philip Berben verdi.


Şampiyon Fenerbahçe’nin madalyalarını Federasyon Başkan Vekili Mustafa Ekşi ile Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Dinçay verdi. Kupayı ise Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar ile CEV Asbaşkanı Philip Berben’den aldılar. Cev Kupası ikincisi Uralochka Ekaterinburg’a da madalyalarını Asbaşkanlarımızdan İsfendiyer Zülfikari ve Turhan Şahin verdi.


Rus takımı karşısında baştan sona üstün bir oyun sergileyen Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız; rakip karşısında Kim, Garay, Eda, Glass, Aneta, Bauer ve Libero Merve ile mücadele ederken 25-11, 28-26 ve 25-22’lik setler sonunda Cev Kupası’nın sahibi oldu.


İlk sete Garay ve Glass’ın etkili servisleriyle 4-0’lık bir seri ile başlayan Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, ilk teknik molaya 6 sayı farkla 8-2 önde girdi. Teknik molanın ardından Eda ve Aneta’nın da skora yaptığı katkıyla rakibiyle arasındaki sayı farkını 7’ye çıkaran Takımımız, skoru 10-3 yaptı. İkinci teknik molaya ise 16-5 önde giren taraf Sarı Melekler olurken, setin sonlarına doğru ise rakip üzerindeki baskısını arttıran Fenerbahçemiz, seti 25-11 kazanarak, rakibi karşısında 1-0 öne geçti.


Müsabakanın ikinci seti ise karşılıklı sayılarla geçerken, teknik molalara 8-7 ve 16-14 önde giren Sarı Melekler, seti ise 28-26 önde tamamlayarak, Rus temsilcisi karşısında 2-0 öne geçti.


Nefes kesen mücadelenin üçüncü setine ise Kim’in bloktan bulduğu 3-0’lık bir seri ile başlayan Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, setin ilk teknik molasına 8-5 önde girdi. Mola dönüşünde yakaladığı 4-0’lık seri ile 8-9 öne geçen taraf rakip takım Uralochka-NTMK olurken, Fenerbahçemiz ise Aneta ve Bauer ile gecikmeden cevap verdi. Böylece ikinci teknik molaya da önde giren taraf 16-14’lük skorla Sarı Melekler olurken, Garay, Eda ve Kim’in sayılarıyla seti 25-22 kazanan Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, 2014 Bayanlar CEV Cup Şampiyonu oldu.


FENERBAHÇE 3-0 URALOCHKA -NTMK EKATERINBURG
SALON: Burhan Felek
HAKEMLER: Luca Sobrero (ITA), Maria Fischer (GER)
FENERBAHÇE: Eda, Alisha, Garay, Bauer, Havlickova, Kim, Merve (L), Seda, Elif Öner
URALOCHKA-NTMK EKATERİNBURG: Safonova, Ruiz, Pasynkova, Zaryazhko, Chaplina, Rusakova, Chernova (L), Salina, Makarchuk, Ilchenko
SETLER: 25-11, 28-26, 25-22
SÜRE: 80 dakika (20-32-28)