Cev Şampiyonlar Ligi Mesaisi Başliyor

13.10.2012

Cev Şampiyonlar Ligi Mesaisi Başliyor

Yeni sezona Süper Kupa’yı kazanarak başlayan Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımız, 2012-2013 CEV Şampiyonlar Ligi’ne de şampiyonluk parolasıyla başlıyor.

Tecrübeli antrenör Daniele Bagnoli ile sezona başlayan Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımız, yıldız oyuncuları Leonal Marshal ve Ivan Miljkovic’in yanına Matej Cernic ile Novica Bjelica’yı ekleyerek gücüne güç kattı.

Daniele Bagnoli: "Fenerbahçe, dünyanın en önemli kulüplerinden biri"
CEV Şampiyonlar Ligi öncesinde düzlenen basın toplantısında hedeflerini anlatan Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımızın antrenörü Daniele Bagnoli, sezona Süper Kupa ile başlamanın kendilerini motive ettiğini belirterek, "Fenerbahçe, dünyanın önde gelen kulüplerinden biri. Sezona Süper Kupa’yı kazanarak başladık. Bu da bizi daha sonra alacağımız galibiyetler için motive ediyor. CEV Şampiyonlar Ligi, kuşkusuz dünyanın en önemli organizasyonu, böylesine büyük bir organizasyonda olmak bizim için gurur vericidir. Evet, iyi takımların da olduğun biliyoruz. Bu şampiyonada elimizden gelenin en iyisini yaparak, kupayı müzemize götürmek için mücadele edeceğiz"şeklinde konuştu.

Arslan Ekşi: "CEV Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olacağımıza inanıyoruz"
Toplantıda söz alan Takım kaptanımız Arslan Ekşi,"Şampiyonlar Ligi’ndeki grubumuzda önemli takımlar var. 3 önemli takımla oynayacağız, özellikle Polonya ve Rus temsilcisi takımlar çok iyiler. Bizim amacımız, bu şampiyonada en iyi şekilde mücadele ederek, kupayı müzemize götürmek. Kadromuz çok geniş. Sezona da Süper Kupa ile başladık. Aynı şekilde bu başarımızı CEV Şampiyonlar Ligi’nde de devam ettireceğiz." dedi.

Maçlarını Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynayacak olan Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımız, CEV Şampiyonlar Ligi’ndeki maç programı şu şekilde:
24.10.2012 Skra Belchatow-Fenerbahçe Grundig 19.00 (D)
31.10.2012 Fenerbahçe Grundig-Dinamo Moscow19.30
15.11.2012 Tomis Constanta-Fenerbahçe Grundig20.30 (D)
21.11.2012 Fenerbahçe Grundig-Tomis Constanta 19.30
05.12.2012 Dinamo Moscow-Fenerbahçe Grundig (D)
12.12.2012 Fenerbahçe Grundig-Skra Belchatow 19.30