Chemik Police 0-3 Fenerbahçe Grundig

10.02.2016

Chemik Police 0-3 Fenerbahçe Grundig

Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Takımımız,  CEV Denizbank Bayanlar Şampiyonlar Ligi 12’li Play-Off Turu ilk maçında deplasmanda Polonya takımı Chemik Police ile karşılaştı. 
 

Azoty Arena’da oynanan karşılaşmayı 20-25, 18-25, 23-25’lik setler sonucunda 3-0 kazanan Sarı Melekler, tur atlama yolunda önemli bir avanaj elde etti. Bu maçın rövanşı 23 Şubat Salı günü Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanacak. Karşılaşmayı Yönetim Kurulu Üyelerimizden Hakan Dinçay da izledi.
 

Fenerbahçemiz maça Yeon Koung Kim, Brankica Mihajlović, Christa Dietzen, Eda Erdem Dündar, Lucia Bosetti, Katarzyna Skorupa ilk altısı ve libero Gizem Karadayı ile başladı.
 

Maça Kim ve Mihajlović’in elinden gelen 2 sayılık seriyle giren Sarı Melekler, 2-2’lik eşitliğin ardından Dietzen’in blok sayısıyla öne geçti. Kim’in iyi oyunuyla sayılar bulan ekibimiz ilk teknik molayı 5-8 önde geçti. Mola dönüşü oyunun kontrolünü elinde bulunduran Takımımız, etkili hücumlarla skor farkını 5 sayıya kadar yükseltti ve rakibine mola aldırdı. Savunmada toparlanan Polonya ekibi Werblinska’yla farkı 1 sayıya kadar indirirken, Dietzen’in bloklarıyla Mihajlović’in servisleri skorun eşitlenmesini önledi ve ikinci teknik molaya 12-16 Fenerbahçemizin üstünlüğüyle gidildi. Mola sonrası rakibin 2 sayılık serisini Mihajlović’le durduran Takımımız avantajını sürdürdü ve seti 20-25 kazandı.
 

İkinci sete müthiş bir başlangıç yapan Sarı Melekler, Bosetti’nin açtığı perdeyi Kim’in sayılarıyla sürdürdü ve ilk teknik molaya 2-8 önde gitti. Fenerbahçe Grundig, Kim’in etkili oyununa Mihajlovic’in de destek vermesiyle ikinci teknik molayı 11-16 önde geçti. Kalan bölümde de rakibine üstünlüğünü kabul ettiren Sarı Melekler, seti 18-25 kazandı ve maç skorunu 0-2’ye taşıdı.
 

Düşük tempoda oynanan üçüncü sete iyi başlayan taraf Polonya ekibi Chemik Police oldu. Karşılıklı sayılar sonrası skor avantajını eline geçiren ev sahibi ekip ilk teknik molaya 8-6 önde gitti. Moladan Mihajlovic’in sayısıyla dönen Takımımız, 8-8’de eşitliği yakaladı. Yine Mihajlovic’in servisiyle öne geçen Fenerbahçemiz, basit hataların önüne geçemeyince ikinci teknik molaya 16-15 geride gitti. Moladan Montano’nun sayısıyla dönen Polonya ekibine Dietzen’le cevap veren ekibimiz, Kim’in sayılarıyla 19-21 öne geçti. 23-23’te tekrar eşitlenen karşılaşmada Kim’le öne geçen Sarı Melekler, Bosetti’nin bloğuyla seti 23-25, maçı da 3-0 kazandı.
 

CHEMİK POLICE 0-3 FENERBAHÇE GRUNDİG

SALON: Azoty Arena
HAKEMLER: Roberto Boris, Sonja Simonovska
CHEMIK POLICE: Werblinska, Montano, Wolosz, Veljkovic, Havelkova, Jagielo, Zenik (L), Kowalinska, Belcik, Bednarek-Kasza, Pena Isabel.
FENERBAHÇE: Yeon Koung Kim, Brankica Mihajlović, Christa Dietzen, Eda Erdem Dündar, Lucia Bosetti, Katarzyna Skorupa, Gizem Karadayı (L), Ergül Avcı, Polen Uslupehlivan, Ezgi Dilik.
SETLER: 20-25, 18-25, 23-25