27.03.2013

Crows At The Cage

Üyelerimizden Sayın Suat Kamçılı'nın sahibi olduğu Dino Production tarafından organize edilen "Crows at the cage" gösterisi, 5/12 Nisan tarihlerinde Pera Palas'ta, 3 Mayıs tarihinde Moda Deniz Club'da sahnelenecek. Detaylı bilgiyi www.kamcili.com ve 0 212 265 26 91 no'lu telefondan alabilirsiniz.

Gösterinin tanıtım metni:

Ben Swing Era denilen dönemin müzikleriyle büyüdüm.ve tabii bir Dean Martin Hayranı oldum. Gençliğimde Sands Otel'de, Copa Room'da kendisini Ratpack Show denilen müthiş Show'da ilk kez seyrettim.

Çok eşssiz bir insan ve sanatıydı. Ölümüne kadar kendisini birkaç kez daha seyretme imkanı buldum. Ölümüyle, Las Vegas'a gitmez oldum. Las Vegas en kıymetli değerlerini kaybetti diye düşündüm. Dean Martin'siz, Frank Sinatra'sız, Sammy Davis Junior'suz, Marilyn Monroe'suz bir Las Vegas olamazdı benim için.

Yıllar sonra ilk kez gittiğimde şehirde, birçok otelda Ratpack Show'un tekrar canlandırıldığınıyaşadığını gördüm. Belki onları oynayanlar kendileri değildi ama sanki ruhları oradaydı.

******

Show'dan sonra bir rüya gör düm. Dino'nun evinde misafirdim. Çocukları daha küçüktü. Bana birşeyler söyledi. Sabah uyanduğımda söylediklerinden yalnızca birkaç sözcük kaldı aklımda. Arizonai Navajo ve Antilope Kanyonu. Hemen, sordum soruşturdum ve Navajo Kızılderili bölgesinde, Antilope Canyon adında bir kanyon olduğunu öğrendim. Arizona'ya hiç gitmemiştim. Hemen bir araba kiralayıp yola koyoldum.

******

Kızılderil bölgesine vardığımda ilk gördüğüm kişi çok yaşlı birKızılderiliydi. Bir kilim dokuyordu.Yanına gidip selam verdim. Gözlerimin içine baktı derin, derin. Çok etkilendim. Nerden geldiğimi sordu, söyledim. Türkiye'yi hiç duymamıştı ve oraya gelmeme çok şaşırdı. Rüyamı anlattım. Manalı gülümsedi. "Dino seni çağırmış." dedi. Şaşırdım. Çocukluğunda duyduğu bir efsaneyi anlattı. Kızılderililer Kanyon'a Canyon of Souls, yani Ruhlar Kanyonu derlermiş. Ölmüş yakınlarını

özleyenler, kanyona gidip, özlediklerini düşünürlermiş. Eğer ruh onların özleminin samimiyetine inanırsa, her gün birkaç saat dünyaya gelip onlarla olurmuş. Hatta onu en çok seven, ruh ikizleri de onun peşinden gelirmiş.

Efsane doğruymuş.