Cumhurbaşkani Erdoğan Kaptanlarla Bir Araya Geldi

13.04.2015

Cumhurbaşkani Erdoğan Kaptanlarla Bir Araya Geldi

Profesyonel Futbol Takımımızın uğradığı silahlı saldırı sonrası yaşanan gelişmeleri değerlendirmek için, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Spor Toto Süper Lig'de yer alan takımların kaptanlarını kabul etti. 
 

Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü'ndeki toplantıda, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören,TFF Başkanvekili Servet Yardımcı, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de hazır bulundu.
 

Yaklaşık 1.5 saat süren toplantıda futbolda şiddetin önüne geçilebilmesi için yapılması gerekenler konuşuldu.
 

Toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan takım kaptanımız Emre Belözoğlu  futbolda şiddet konusunda çözüm önerilerinin dile getirildiğini ifade etti.
 

Emre Belözoğlu: “Bu süreçte yaşanılanlar görüşüldü”

Emre Belözoğlu , “Sayın Cumhurbaşkanımız geçen hafta yaşamış olduğumuz bu kötü olayla alakalı birinci dakikadan itibaren hep bizim yanımızda oldu. Sağ olsun Sayın Başkanımızı, İsmail hocamı ve beni aradılar. Bununla alakalı kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Onun dışında bugün Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve Süper Lig takım kaptanları olmak üzere bizi ağırladı. Genel anlamda bu süreçte yaşanılanlar görüşüldü” dedi.
 

Toplantıda herkesin kendi fikrini beyan ettiğini dile getiren Emre, “Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yaşamış olduğu olayla alakalı herkes fikirlerini beyan etti. Bununla alakalı oyuncu grubu olarak saha dışında arkadaş olduğumuzu, saha içinde kendi takımlarımız adına mücadele ettiğimizi ama maç bittiğinde arkadaşlığımızın, dostluğumuzun baki kaldığını ifade ettik. Toplumun ve taraftarlarında bunu bilmesini özellikle istediğimizi ifade ettik. Sayın Cumhurbaşkanımız ifadelerimizi destekledi. Onun dışında konuştuklarımız ise Türk futbolunun içinde bulunmuş olduğu durum ve son yaşanılan olaylardı” diye konuştu.
 

İçerikle ilgili gerekli açıklamaları Sayın Cumhurbaşkanı’nın yapacağını ifade eden Emre, “Gerekli açıklamaları Sayın Cumhurbaşkanı yapar. Bu anlamda bize bazı telkinlerde bulundu, saha içindeki hal ve hareketlerimize dikkat etmemiz gerektiği yönünde. Bu gelinen süreçte başka aktörler de var. Kendisi spora ve sporcuya destek veren birisi. Söylediklerinin önemi var. Bütün oyuncular bunun bilincinde” şeklinde konuştu.
 

Bu tür toplantıların devam edip etmeyeceği ile ilgili sorulan soruya ise Emre, “İnşallah, Cumhurbaşkanımız öyle talebi olduğunu söyledi. TFF Başkanımız ve Kulüpler Birliği Başkanımız da bunu değerlendireceklerdir. Bunun olması gerektiğini düşünüyorum. Futbolcular bu ailenin belki en önemli bireyleri. Bu anlamda da bu toplantıların olması toplumun, bizlerin arkadaş olduğunu, birbirimize yakın olduğumuzu, aslında sahanın dışında kardeş gibi olduğumuzu görmesi de çok önemli. Bu, inanıyorum ki futbolun içinde sıkıntıları, tribünlerde olan olayları önleyecektir. İnşallah bu toplantılar devam eder” yanıtını verdi. 
 

Takımın morali ile ilgili soruya ise Emre, “Takımın moral motivasyonu şuan için iyi. Bu hafta verilen ara da bizim adımıza moral motivasyon anlamında iyi oldu.  Tabi Kulübümüzün, yöneticilerimizin vereceği bir karar vardır, mutlaka bunu açıklayacaklardır. Bizde oyuncular olarak o karara saygı duyacağız. İnanıyorum, inşallah bundan sonra hem Fenerbahçe adına hem Türk futbolu adına güzel bir dönem olur” yanıtını vererek, konuşmasını sonlandırdı.