Cumhurbaşkanliği Kupasi Basin Toplantisi Yapildi

08.10.2013

Cumhurbaşkanliği Kupasi Basin Toplantisi Yapildi

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız ile Galatasaray Liv Hospital arasında 9 Ekim Çarşamba günü Samsun’da oynanacak 29. Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın basın toplantısı bugün Bandırma Vapuru’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya katılan Samsun Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Güven Özyurt, TBF Erkek Ligleri Koordinatörü Ayhan Özgümüş, TBF Kadın ligleri Koordinatörü Murat Tümer, Fenerbahçe Ülker Antrenörü Zeljko Obradovic ve oyuncusu Kenan Sipahi ile Galatasaray Liv Hospital Antrenörü Ergin Ataman ve oyuncusu Cenk Akyol maç öncesinde değerlendirmelerde bulundu. .

Zeljko Obradovic : “Sakatlıklar var ama bu yüzden ağlayıp, sızlanacak değiliz”
Türkiye’deki ilk derbi maçına çıkacağını belirten Fenerbahçe Ülker Antrenörü Zeljko Obradovic, “Ben de böyle tarihi bir gemide bulunmaktan dolayı diğer konuşmacılar gibi büyük bir memnuniyet ve onur duyuyorum. Ayrıca bu gemiye ait hikayenin tamamını da öğrenmek istiyorum. İki kulüp arasındaki rekabetin ne kadar büyük olduğunu biliyorum. Kariyerim boyunca farklı ülkelerde ben de bu tip benzer rekabetlerin içinde bulundum. Ama Türkiye’de Galatasaray ile bu ilk derbim olacak. Birçok oyuncumuzun sakatlığı var ama bu yüzden ağlayıp, sızlanacak değiliz. Genç oyuncularımızla çok verimli çalışmalar yaptık. Onlardan da maksimum ölçüde faydalanmak arzusundayım. Ben her zaman oyuncularımın sahada yüzde yüz performansla mücadele etmelerini bekler ve isterim. Bunu yaptıkları takdirde maçı kazanma şansımız mutlaka olacaktır. Bu performansın ise Galatasaray Liv Hospital gibi bir takımı yenmeye yeterli olup olamayacağını yarın akşam hep birlikte göreceğiz ” dedi.

Kenan Sipahi: “2 güçlü takım sezonun başında karşı karşıya gelecek”
Genç oyuncumuz Kenan Sipahi de, “Kariyerimdeki ilk basın toplantımın böyle bir ortamda olması beni çok mutlu etti ve gururlandırdı. Açıkçası duvarlardaki resimlerden gözümü alamıyorum. Yarın oynanacak maça dönersek, iki güçlü takım sezonun başında karşı karşıya gelecek. Oyuncular kazanmak için ellerinden geleni yapacak. Kupayı kazanan takım sezona da çok moralli bir başlangıç yapmış olacak. Rakibimize bu önemli maçta başarılar diliyorum” diye konuştu.  

Konuşmaların ardından toplantının katılımcıları hep birlikte Bandırma Vapuru’nun önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.