09.10.2015

Daha Bitmedi

108 yıllık çınar, Fenerbahçemiz, 3 Temmuz 2011 tarihinde başlatılan sözde şike operasyonu adıyla tarihte emsali görülmemiş bir saldırı altına alındı.

 

Dört yılı aşkın bir süredir Kulübümüz, evrensel hukuk kuralları ihlal edilerek,  hak etmediği birçok davranışa maruz bırakıldı.  Sözde iddialarla sportif olarak önünün kesilmesi hedeflendi.

 

Birçok kesim daha ilk saatlerde yargısız infazlarını yapıp Fenerbahçemizi mahkum etmeye çalıştılar, bunu fırsat sayıp kamuoyu nezdinde suçlu algısı oluşturmak için özel bir çaba içine girenler oldu.

 

Yaşadığımız süreç içerisinde hukukun temel ilkesi  “masumiyet karinesine” olan vurgularımız, yaratılmaya çalışılan algı manipülasyonlarının kurbanı oldu. Bu haksız karalama kampanyaları hem ülkemizde, hem de Avrupa Futbol Arenasında Kulübümüze maddi ve manevi ciddi zararlar verdi.

 

Bu saldırının  başlatıldığı ilk dakikadan itibaren ülkesine, değerlerine, adalete, Fenerbahçesine gönülden bağlı Camiamız,  Başkanımız Aziz Yıldırım’ın tarihe geçecek örnek dik duruşu ve liderliğinde yılmadan, yorulmadan, inancını kaybetmeyip her gün artan bir kenetlenmeyle, her ortamda haklılığını savundu, mücadele etti.

 

Nihayet bugün verilen kararla, hak ettiğimiz aydınlık yarınların müjdelendiğine şahit olmanın haklı gururu içerisindeyiz.

 

13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen hukuki karar Fenerbahçemizin haklılığının tespiti açısından ispat niteliği taşımaktadır.

 

Haklılığımızdan aldığımız gücümüzle Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve  Yöneticilerimizin bu süreçte  sergiledikleri taviz vermeyen mücadele ve liderlikleri her zaman örnek olacaktır.

 

Sabırla beklediğimiz günlerin ardından haklılığımıza kanıt olan bu kararın, tarihe, Fenerbahçe'nin onuru olarak not düşüleceğine inanıyoruz.

 

Daha bitmedi çünkü şimdi sıra, 108 yıllık çınara, Fenerbahçemize, bu mağduriyeti yaşatanların hesap vermesine geldi.

 

1907 FENERBAHÇE DERNEĞİ