Davanin İkinci Günü Tamamlandi

15.02.2012

Davanin İkinci Günü Tamamlandi

Başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticilerimizin de yargılandığı tarihi davanın Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu Yerleşkesi’nde ikinci gün duruşması, bugün saat 19.40’ta iddianamenin 232. sayfasının okunmasının ardından sona erdi. İkinci günün sonunda, Mahkeme Heyeti’nin salonda bulunan tüm sanık yakınları ve izleyicilere, sanıklarla 5 dakika görüşme izni vermesi büyük bir sevinç ve moral kaynağı oldu.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde de kısa aralar dışında 401 sayfalık iddianamenin okunmasına devam edildi. Saatler 19.40’ı gösterdiğinde, Mahkeme Heyeti Başkanı Hakim Mehmet Ekinci, bugünkü duruşmanın sona erdiği duyurdu. Ardından Hakim Mehmet Ekinci, bugüne kadar hiç rastlanmadık bir şekilde salonda bulunan sanık yakınlarıyla izleyicilere, sanıklarla 5 dakika süreyle görüşme izni verdi. 5 dakika süreyle sevdikleriyle hasret gideren sanıkların bu uygulamadan büyük bir mutluluk duyduğu gözlemlendi.

Başkanımız Aziz Yıldırım, özellikle duruşmanın ikinci bölümünde, okunan iddianameyi dikkatli bir şekilde takip etti ve sık sık avukatlarıyla bilgi paylaşımında bulundu.

Tarihi davada iddianamenin okunmasına 16 Şubat Perşembe günü de devam edilecek. Yalnız duruşma, ilk gün olduğu gibi yine Silivri Yerleşkesi’ndeki büyük salonda yapılacak. Bugünkü duruşma, büyük salonda Balyoz Davası duruşması yapıldığı için yerleşke içindeki daha küçük bir salonda yapılmıştı.

İddianamenin okunmasının 17 Şubat Cuma günü tamamlanacağı tahmin ediliyor. Ardından duruşmalar 20 Şubat Pazartesi gününden itibaren Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda devam edecek.  Buradaki yargılamanın da hafta boyu süreceği, sadece 22 Şubat Çarşamba günü duruşmalara ara verileceği edinilen bilgiler arasında.