Deivid De Souza Kulübümüzü Ziyaret Etti

03.12.2014

Deivid De Souza Kulübümüzü Ziyaret Etti

Brezilyalı eski futbolcumuz Deivid de Souza Kulübümüzü ziyaret etti. Futbolu bıraktıktan sonra ülkesinin takımı Flamengo’da ünlü teknik adam Vanderlei Luxemburgo’nun yardımcılığı görevine getirilen Deivid, "Brezilya’da Flamengo, Türkiye’de Fenerbahçe" dedi.

 

2006-2010 yılları arasında Fenerbahçemizin formasını ıslatan, 100. yılımızdaki şampiyonluğumuzda emeği bulunan, 2007-2008 UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Fenerbahçe formasıyla Inter ve Chelsea’ye attığı goller ve Brezilyalı arkadaşlarıyla o dönemlerde gelenek haline getirdikleri yengeç dansıyla hafızalarda yer edinen Deivid de Souza, Flamengo Futbol Direktörü Gabriel Skinner ile birlikte gezmek için geldiği Türkiye’de, eski kulübü Fenerbahçe’yi de ziyaret etmeyi de ihmal etmedi.

 

Sabah saatlerinde kulübe gelen Devid de Souza Fenerbahçe Müzesi, stadyum, soyunma odaları, Fenerbahçe TV ve Fenerium’u gezdi. Eski arkadaşlarıyla hasret gideren ve kendisi için hazırlanan 99 numaralı formayı giyerek objektiflere poz veren Deivid, Fenerbahçe’yi yakından takip ettiğini ve Kulübümüzün başlattığı Hedef 1 Milyon Üye Projesi’nden haberdar olduğunu söyledi. Dünkü Kayserispor maçını da TV’den izlediğini ifade eden Deivid, "Fenerbahçe’yi hiç unutmadım. Benim için Brezilya’da Flamengo, Türkiye’de Fenerbahçe" ifadelerini kullandı.

 

Brezilaylı eski futbolcumuz Deivid de Souza, "Öncelikle çok mutluyum. Burayı çok özledim. Stadyumun her tarafı özel bir anı taşıyor. Taraftarın burada ismimi nasıl haykırdığını hatırlıyorum" dedi.


Flamengo Futbol Direktörü Gabriel Skinner ile gezmek için geldiği Türkiye’de beş yıl ter döktüğü eski kulübü Fenerbahçe’yi ziyaret eden Deivid de Souza Fenerbahçe TV mikrofonlarına konuştu.Deivid de Souza: "Burayı çok özledim"


Öncelikle burada tekrar bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğuna vurgu yapan Brezilyalı eski oyuncu, "Öncelikle çok mutluyum. Burayı çok özledim. Stadyumun her tarafı özel bir anı taşıyor. Taraftarın burada ismimi nasıl haykırdığını hatırlıyorum. Çok duygusalım. Inter karşısındaki o inanılmaz oyunumuzu hatırlıyorum. Roberto Carlos, Vederson, Mateja Kežman.. Alex kafasını kaldırdı beni gördü ve ben voleyle golü attım. Brezilya’da Fenerbahçe hep kalbimde, şu an burada olunca duygularım biraz daha canlandı. Tekrar söylüyorum, şu anda kendimi çok duygusal hissediyorum. Çok özledim" ifadelerini kullandı.


Deivid de Souza: "Taraftarımızı mutlu ettiğim için çok mutluyum"


"Chelsea’ye attığım gol kariyerimde unutulmaz goller arasında" diyen Deivid, "Bire bir kaldım ve golü uzak bir mesafeden attım. Fenerbahçe taraftarı için de unutulmaz bir anı oldu. Kesinlikle hayatımda unutamayacağım gollerin başında geliyor. Taraftarımızı da mutlu ettiğim için mutluyum" dedi.


Deivid de Souza:"Unutamadığım çok golüm var"


Fenerbahçe forması altında unutumadığı çok maç olduğunu dile getiren Brezilyalı eski fotbolcu, "Beş sene boyunca unutamayacağım çok maç var. Tabiki Inter ve Chelsea maçı, Galatasaray karşısındaki 4-1’lik galibiyetimiz ve Bursa karşılaşması. Sakatlığımdan sonra Bursa maçıyla dönmüştüm. Bu maçta gol atmıştım. Bu maçı da unutamıyorum" şeklinde konuştu.


Deivid de Souza: "Fenerbahçe taraftarı en kötü anlarımda bile beni yalnız bırakmadı"


Fenerbahçe taraftarının her zaman yanında olduğunu hatırlatan Deivid, Fenerbahçe'nin her zaman en yüksekte olmayı hak ettiğini söyledi. Deivid de Souza, "Burada geçirdiğim beş sene boyunca bana gösterdikleri sevgi ve saygı için çok teşekkür ediyorum. Beni en kötü anlarımda bile yalnız bırakmadılar. Ayağımın kırık olduğu zamanlar, hayatımda yaşadığım en zor zamanlardı. O anlarda bile beni desteklediler. Fenerbahçe’nin nerede olduğunun, hangi sırada olduğunun bir önemi yok. Her zaman en iyi yerde ve en yüksekte olmayı hak ediyor. Ne olursa olsun taraftarlar takımlarını yalnız bırakmayıp desteklemeye devam etsinler. Liderin 2 puan gerisindeler. Ligin ilk yarısı bitiyor ama ikinci yarı ne olacağını kimse bilemez. Fenerbahçe’nin kupayı kaldıracağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.


Deivid de Souza: "Diego çok iyi oyuncu"


Diego ile ilgili de Deivid, "Diego şu anda adaptasyon dönemi yaşıyor. Bu adaptasyon döneminin zor olduğunu biliyorum. Bu dönemi aştıktan sonra takıma çok yardımcı olacaktır, kendisi çok iyi bir oyuncu" değerlendirmesinde bulundu.


Deivid de Souza: "Kulübümüzeüye olalım, Fenerbahçe'yi daha iyi yerlere taşıyalım"

 

Taraftarlarımızı kulübe üye olmaya davet eden Brezilyalı eski futbolcu, "Taraftarlar, Fenerbahçe’ye gelin sizde üye olun. Kulübümüze 1 Milyon Üye yapalım ve hep beraber Fenerbahçe’yi daha iyi yerlere taşıyalım" çağrısında bulundu.Ayrıca Deivid de Souza ile birlikte Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nı ziyaret eden Flamengo Teknik Direktörü Gabriel Skinner’de “Hedef 1 Milyon Üye” Projesi'ni büyük bir takdirle takip ettiklerini söyledi ve “Bizde büyük bir kulübüz ama öncelikle Fenerbahçe’yi çok tebrik ediyorum burada gerçekten şaşkınlıkla izledim stadyumu, tesisleri, televizyonu ve Fenerium’u çok beğendim" dedi. 


Gabriel Skinner: "Bizim Fenerbahçe’den öğrenecek çok şeyimiz olduğunu düşünüyorum" 


Flamengo Teknik Direktörü Gabriel Skinner da, "Öncelikle 'Hedef 1 Milyon Üye' Projesi'ni ortaya çıkardığınız için tebrik ediyorum. 1 milyon üyeye ulaşmak çok büyük bir olay. Fenerbahçe bunu başarabilirse çok ileriye gidecektir. Taraftarın destek olması gerekiyor. Gerçekten çok iyi bir proje. Burada  detaylı bilgi sahibi oldum ve gerçekten çok etkilendim. Fenerbahçe’nin bu projeyle çok ileriye gideceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.