"demek Ki Kadinlar Ofsayti Da Biliyormuş"

21.09.2011

"demek Ki Kadinlar Ofsayti Da Biliyormuş"

Kulübümüz Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Merçil, sadece kadın ve çocukların izlediği Fenerbahçe-Manisaspor maçından önce yapılan ’Kadınlar ofsayt’ı nasıl çözecek?’ şeklindeki espriyle karışık yorumlara, bu maçta  son dakikada Semih’in ofsayt gerekçesiyle sayılmayan ancak ofsayt olmadığı kamera görüntüleriyle ortaya çıkan pozisyona gönderme yaparak yanıt verdi.

Yasemin Merçil, Stadımızda oynanan ve yankıları süren Fenerbahçe-Manisaspor maçının ardından bugün çeşitli medya organlarına bir dizi açıklama yaptı. Yasemin Merçil, "Dünkü maç, Türk Kadınlarının futbol bilgisi ve maça etkisine ilişkin çok güzel bir gösterge oldu. Son dakikada Semih Şentürk’ün topu filelere gönderdiği, ancak hakemlerin ofsayt olarak değerlendirdiği pozisyon var. Kadınlarımız maçta nerede bağırılacak? Nerede protesto edilecek? Bunu örnek bir şekilde gösterdiler. Çok bariz bir şey oldu, ofsayt’ı bilmeyenin kadınlar olmadığı da ortaya çıktı" diye konuştu.

Son zamanlarda Fenerbahçe’nin içinden geçtiği sürecin kadınları özellikle maça çektiğini belirten Merçil, "diye konuştu. Bu uygulamanın Fenerbahçe ile başlaması hakikaten şans oldu. Normal maçlarda bazı takımların toplayamadığı seyirciyi Fenerbahçe, sırf kadınlar olarak topladı. Futbol Federasyonu açısından da güzel bir başlangıç oldu. Baştan itibaren tarihi bir sürece tanıklık ettiğimizi düşünüyorduk. Bu fırsatı da iyi değerlendireceğimizi düşünüyorduk. Belki de bir daha olmayacak bir şekilde bu kadar katılım oldu. Yabancı medyanın da yaklaşımını görünce Dünya çapında bir organizasyonu gerçekleştirdiğimizi anlamış olduk. Bizim için onurlu ve gururlu bir gündü"  diye konuştu.

Merçil, kadın taraftarların, Fenerbahçe için üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirdiğini de sözlerine ekledi