Dick Advocaat: "galibiyetin Zamani Gelmişti"

20.09.2016

Dick Advocaat: "galibiyetin Zamani Gelmişti"

Teknik Direktörümüz Dirk Advocaat, karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalarda elde edilen galibiyetin önemine değindi.
 

Sözlerine, “Çok önemliydi bizim için bu akşam aldığımız 5-1’lik galibiyet” diyerek başlayan Advocaat, “ Oyunculara güven verdi. Umarım bunu bir başlangıç olarak görüp başlangıç şeklinde kullanabiliriz” şeklinde konuştu.
 

“Galibiyetin zamanı gelmişti” diyen Hollandalı teknik adam, “Ben daha erken bekliyordum. Yapmamız gereken bir şeydi. Oyunculardan bu tepkiyi daha erken bekliyordum. Herkes kazanmak istediğini gösterdi. Galibiyetle ilgili mutluyuz ama hala geliştirmemiz gereken noktalar var. Güzel bir galibiyet oldu, güzel goller attık ama her şey iyiydi diyemem. Bazı anlarda rakibe çok fazla alan bıraktık. Bunu geliştirmemiz gerekiyor” ifadelerine değindi.
 

Jeremain Lens’in oyundan alındığı anda verdiği tepkiyle ilgiliyse Advocaat, “Sinirli olması iyi. Ben çok umursamam” dedi.
 

Basın Toplantısı

Hollandalı çalıştırıcı maç sonrasında basın mensuplarının sorularına ise şu yanıtları verdi:
 

"İçeride ya da dışarı da oynama arasında fark görmüyorum. 4-3-3 sistemiyle oynuyoruz. Güzel goller attık, umarım bu oyuncularımıza özgüven verir ama geliştirmemiz gereken durumlar var. 
 

Van Persie sakat, son birkaç maçta da Salih’ten mutlu değildim.
 

Biz Lens ile birbirimizi uzun zamandır tanıyoruz o yüzden kesinlikle bir sorun yok. Aynı zamanda sinirlenmiş olması bence iyi. Bana göre çok daha iyisini yapabilirdi. 2 gol ortası yapmasına rağmen ben Lens’ten daha fazlasını bekliyordum.
 

Perşembe günkü oynadığımız rakibimiz (Zorya Luhansk) dün deplasmanda Dinamo Kiev’i mağlup etmeyi başardı. Bugün iyi bir skor aldık ama daha fazla birlikte oynamamız lazım. Tek fark oyun anlamında Perşembe günü berabere kaldık bugün ise galip ayrıldık.
 

Maçta bazı anlar çok iyiydik, özellikle top bizdeyken. Geliştirmemiz gereken noktalar var. Birlik halinde oynamalıyız. Bugün rakibimiz bize cezayı kesemedi, daha iyi bir takım cezayı keser.
 

Biz onları hücuma dönük düşünüyoruz. (Josef de Souza, Ozan Tufan) Böyle oynuyorsanız belki diye düşünceniz olmamalı. Ceza sahasına gelmelisiniz. Forvetlere yardımcı olmalısınız. Mutluyum gerçekten bu akşam ikisi de güzel goller attı. "