Dick Advocaat: " Gerçek Bir Takım Performansı Gösterdik "

08.11.2016

Dick Advocaat: " Gerçek Bir Takım Performansı Gösterdik "

Teknik Direktörümüz Dirk Advocaat, 2-1 galibiyetimizle tamamlanan Manchester United maçında gerçek bir takım performansı gösterdiklerini belirtti.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Dirk Advocaat, “Gerçek bir takım performansı gösterdik. Çok gayret ettik, çok çalıştık. 2 gol attık, daha fazlasını da atabilirdik. Manchester United gibi harika bir takımla karşılaştık. Bu akşam bizim için çok güzel bir galibiyet oldu" dedi.

Takımda herkesin çok mutlu olduğunu da ifade eden Hollandalı teknik adam, “Şu anda 6 Kasım Pazar günü Akhisar Belediyespor'la oynayacağımız maça konsantre olmamız gerekiyor" diyerek sözlerini noktaladı.

Basın Toplantısı

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Advocaat, ilk olarak Lens'le ilgili konuştu. Jeremain Lens'in, takımın önemli bir parçası olduğunu belirten Advocaat, “Bu akşam herkes üzerine düşeni iyi yaptı, hem savunma anlamında hem de toplu oyunda. Takım halinde iyi organize olduk. Manchester United'a fazla pozisyon üretme şansı vermedik. 3-4 belki 5 pozisyona girdik. Oyuncularım kazanmayı takdirle hak etti" dedi.

Takım olarak hala gelişmeleri gerektiğini belirten Advocaat, oyuncularının bazı taktik konuları anlamaları gerektiğine vurgu yaptı.

Mücadeleye Moussa Sow'la başlamasıyla ilgiliyse Advocaat, “Şunu bilmemiz önemliydi; Robin van Persie'yi 1 haftada 3 maç oynamaya zorlayamazdık. O nedenle böyle bir karar aldık. Moussa Sow orijinalinde bir forvet oyuncusu, kanat oyuncusu değil. Bu akşam son derece iyiydi. Golü de bir kenara bırakarak iyi olduğunu söylüyorum. Her şeyini vererek çalıştı ve sonuca gitti. Harika da bir gol attı. Hem onun için hem de takım için mutluyum" şeklinde konuştu.

Her zaman içeride oynamakla dışarıda oynamak arasında fark olduğunu belirten Advocaat, “Orada maçın ilk yarısında organizasyon açısından iyiydik ama 5 dakikada gelen 2 penaltıyla maçı kaybettik. Ama iyi organize olmuştuk. Rakibimizde iyi bir takımdı. Böyle takımlara karşı oynamak zordur. Kanat oyuncuları içeriye doğru mesafe kat eden takımlarla oynamak her zaman zordur. Çünkü rakibimizin kanat oyuncuları içeriye doğru girip alan açmaya çalışıyorlardı. Böyle oyunculara karşı yakın oynarsanız defansif anlamda alan bırakmazsanız ki biz bunu çok iyi yaptık. Topla da öndeki oyuncuların hızını biliyorduk ve bunu kullanmaya çalıştık. Bize çok sorun yaşatabilirlerdi. Çünkü 4 oyuncuları var, 2 kanat oyuncusu da oraya girince 6 adam varmış gibi oluyor. Oradan çıkabilmek için biraz şans da lazım. Savunma anlamında iyiydik. Hücum etmekten de korkmadık. 2 gol attık, 4-5 tane gol daha atabilirdik" ifadelerini kullandı.

Emmanuel Emenike'nin performansıyla ilgili sorulan soruya Advocaat, “Emenike çok pozisyon üreten oyuncularımızdan biriydi. Atabilseydi maçı 3-0, 4-0 yapabilirdik. Kaçırdığında sinirlenmesi normal, sonuçta amatör bir takımda oynamıyoruz" cevabını verdi.

Taraftarlarımızla gurur duyduğunu belirten Advocaat, “Bize gerçek bir 12. adam gibi destek verdiler. Emenike'ye belki tepki gösterdiler ama o 2 golü atsaydı şu anda kahramandı. Futbol böyle bir şey" diye konuştu.

Gruptan çıkma şanslarıyla ilgili sorulan soruyu ise Advocaat, “Öncelikle bu akşam aldığımız galibiyetten dolayı çok mutluyum. Öncelikle Pazar günü oynayacağımız maçı düşünüyorum. Diğer maçlar daha sonra gelecek" şeklinde cevapladı.

Son olarak Simon Kjaer ve Zlatan Ibrahimovic'in saha içinde yaşadığı kısa süreli gerginlikle ilgili soruya ise Dirk Advocaat, “Böyle olaylar futbolun parçası. Bireysel konuşmak istemiyorum. Böyle anlar olabilir. Sonuçta Manchester United'a karşı oynuyorsunuz, herkes sahaya istekli çıkıyor. Defansif anlamda değerlendirecek olursak; kolay bir şuttan gol yedik. Wayne Rooney iyi bir şut çekti. Herkes çok istekli bir şekilde sahaya çıkıyor" cevabını verdi.