Dick Advocaat: " Güven Verecek Galibiyet "

08.11.2016

Dick Advocaat: " Güven Verecek Galibiyet "

Hollandalı çalıştırıcı Dirk Advocaat, Akhisar Belediyespor karşısında alınan 3-1'lik galibiyetin önemine vurgu yaptı. Karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Teknik Direktörümüz Dirk Advocaat, yaptığı maç değerlendirmesinde şunları söyledi:

“Daha önce de söylediğim gibi bu akşam iyi bir skor almasaydık, Perşembe günü aldığımız galibiyetin önemi kalamayacaktı. 4 maç üst üste kazandık. Çok fazla bize güven verecek bir durum. Önümüzde Galatasaray ve iyi rakiplerle oynayacağımız maçlar var. Oyuncularımıza ihtiyaçları olan güveni bu galibiyet vermiştir."

Aatif Chahechouhe ile ilgili soruya Hollandalı çalıştırıcı, “Bu maçlarda gol de atabildiğini gördük. Topa iyi dokunuşu var, ayağı temiz. Oyuncularım bu şekilde çalışıp kendilerini göstermeli ve yakaladıkları şansı kullanmalılar. Yapabilecekleri ile kendilerini ispatlamalılar." diye konuştu.

Derbi içinse deneyimli teknik adam, “Daha önce yaptığım hatayı yapmak istemiyorum. Rangers - Celtic maçı öncesi 38 maçtan 1'ini oynayacağız demiştim. Hata yaptım, aynı hatayı yapmayacağım. Galatasaray maçı da özel bir maç, bunun özel bir maç olduğunu biliyorum. Galatasaray maçına 14 gün var, konsantre olmaya çalışacağız" dedi.

Basın Toplantısı

“En iyi maçımız değildi ama Perşembe'nin ardından bu deplasmanda bu takımı yeniyorsanız iyi sonuçtur. En iyi oyunumuz olmasa da aldığımız galibiyetten mutlu olmalıyız.

Hakem olmanın zor olduğunu biliyorum. Doğru karar federasyonun işi. Van Persie'nin pozisyonunu görmedim. Penaltı pozisyonunda ise iki oyuncu da bir şeyler yaptı.

Değişiklik yapmıyorum evet ailemin yanına, herkes gibi. “