Dick Advocaat'in Maç Sonu Açiklamalari

02.10.2016

Dick Advocaat'in Maç Sonu Açiklamalari

Teknik Direktörümüz Dirk Advocaat, Osmanlıspor karşısında ilk yarıda yeterince iyi olmadıklarına dikkat çekti. Hollandalı çalıştırıcı maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:


“Öncelikle rakibi küçümseyemeyiz. Önde çok iyi oyuncuları olan rakiple karşılaştık ama biz ilk yarıda yeterince iyi ve güçlü değildik. Burada kazanmak istiyorsanız en iyi seviyeniz de olmanız gerekir. İlk yarıda bunu yapamadık. Bir sürü oyuncumuz oyunda değildi. Rakibimiz tek defansif orta sahayla oynadı. Van Persie de Ozan’a kıyasla hücum olarak daha etkili.  1-0 gerideydik ve bir şeyler yapmalıydık.”


BASIN TOPLANTISI

“Maçtan önce de agresif bir rakip ile oynayacağımızı biliyorduk.  İlk yarıda istediğimiz oyunu sergileyemedik ve açıkçası formda değildik. İyi bir rakiple karşılaştık kendi sahalarında oynadılar. Bu tip takımlara karşı kazanmak zordur. Bu rakibe karşı kazanmak için iyi bir performans sergilemeniz gerekir. Ve biz bunu başaramadık.”


“Bugün sahaya her zamanki 11'den farklı bir oyun anlayışıyla çıktık. Bu akşam 3 oyuncuyu değiştirdik ancak bu bir bahane değil. Yanlış anlaşılmasın. Sadece değişen oyuncular değil herkes en iyi performansını sergilemeli.”


“Oyuncularımı suçlamıyorum. En iyi oyunumuzla sahada olmalıyız. Perşembe akşamından sonra özellikle ilk 11’i değiştirdik. Bugün 3 farklı oyuncum sahadaydı.  Oyucularım ikinci yarıda iyi sonuç almak için her şeyi yaptılar. Perşembe günkü maçın ardından böyle bir performans sergilemek istediğimiz bir şey değildi.  Beşiktaş’ta son dakika golüyle kazandı. Futbolda bu tip şeyler olabiliyor.”


“Önümüzde 14 günlük milli takım arası var. Robin van Persie aslında bu akşam bile tam anlamıyla hazır olmadan oynadı. Umarım o zamana kadar daha iyi seviyeye gelip daha çok katkı sağlar. Gelecekte neler olacağını göreceğiz.”


"Takımımızın yarısı bizimle olmayacak. 11 futbolcumuz milli takımlarda olacak. Fazla idman da yapamayacaklar ve bu daima sorun olarak karşımızda olacak. Bizimle kalanlar idmanlara devam edecek. Ancak genel olarak milli takım araları zordur.”