Dick Advocaat: "kalemizde Basit Goller Gördük"

29.08.2016

Dick Advocaat: "kalemizde Basit Goller Gördük"

Teknik Direktörümüz Dirk Advocaat, Kayserispor karşısında basit goller yediklerine vurgu yaptı.
 

Karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Dirk Advocaat maçla ilgili, “Zor bir karşılaşmaydı. Özellikle 10 kişiyle oynamamıza rağmen ikinci yarıda 11 kişilik rakibe karşı iyi mücadele ettik. Bu anlamda iyi bir iş çıkardık. Kalemizde basit goller gördük. Bu açıdan başarılı değildik. Oyuncularımı tebrik ediyorum, ikinci yarıda iyi bir sonuç alabilmek için çok çalıştılar, çok gayret gösterdiler. En azından maçın sonlarında 3-3’ü yakalamayı başardık” değerlendirmesinde bulundu.
 

Takımla ilgili genel bir izlenime sahip olduğunu belirten Advocaat, “Şu anlamda iyi bir dönemdi; 10 günde 4 maç yaptık ve oyuncuları görebilme fırsatı bulduk. Cezalı oyuncularımız oldu, diğer oyuncuları da görme şansımız oldu. Takımla ilgili genel anlamda iyi izlenim oluştu. Dengeli bir kadromuz olduğunu açıkçası çok fazla düşünmüyorum. 4-5 orta saha oyuncumuz var elimizde ve çok fazla sayıda aynı tip oyuncumuz var bu anlamda. Topla ne yaptığını bilen, daha yaratıcı bir oyuncuya ihtiyacımız var” dedi.
 

Son olarak adam adama savunma yaptıklarını ifade eden Dirk Advocaat, “Öncelikle biz adam adama savunma yapıyoruz duran toplarda. Adam adama yapıyorsanız herkes işini en iyi şekilde yapmalı. Muhtemelen birkaç oyuncumuz uyuyordu yediğimiz goller esnasında. Bana göre adam adama savunma alan savunmasından daha iyi bir savunma tarzı. Çünkü o zaman kim adamını almadı, benim adamım mıydı, senin adamın mıydı daha net gözüküyor” diyerek sözlerini tamamladı.