Dick Advocaat: "yeterince Yaratici Değildik"

22.08.2016

Dick Advocaat: "yeterince Yaratici Değildik"

Teknik Direktörümüz Dirk Advocaat, sezona kötü bir başlangıç yaptıklarını söyledi. Medipol Başakşehir karşısında topa daha fazla sahip olduklarını ve şanslar da yakaladıklarını belirten Advocaat, rakip karşısında yeteri kadar yaratıcılık gösteremediklerini ifade etti.
 

Karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Dirk Advocaat, “Bugün çok kötü bir sonuçla ayrıldık sahadan. Daha iyi başlamayı bekliyorduk bugün sezona. Bunun değiştirmemiz gerekiyor. Çok fazla topa sahip olmayı başardık, şanslar da yakaladık ama onlar 3. dakikada yakaladıkları bir fırsatı gole çevirmeyi başardılar ve 1-0 öne geçtiler. 1-0’ı korumak için çok çalıştılar ve bunu başardılar. O engeli aşamadık, oyunu istediğimiz gibi açamadık. Buna rağmen yeterince gol fırsatları da yakaladık ama çok üzücü bir şekilde başladık” dedi.
 

Bu akşam ortaya çıkan sonucun, rakibin oyun şeklinden kaynaklandığını belirten Advocaat, “Rakibe saygı duyarak söylüyorum; çok fazla oyuncuyla topun arkasında kalarak bu yönde bir oyunu tercih eden bir takım. 1-0 öne geçmelerine izin vererek işlerini kolaylaştırdık. Yeterince yaratıcı değildik. Onlar da yapmak istediklerini başardılar. Onlardan daha kaliteliyiz ama gördük ki daha az kaliteli takımlar daha kaliteli takımları yenebiliyor” ifadelerine değindi.
 

4-5 gündür takımın başında olduğunu ve henüz 2 maç oynadıklarını, her maç pozitif ve negatif şeyler gördüğünü de sözlerine ekleyen Dirk Advocaat, “Pazartesi ya da Salı günü Başkanımız ve teknik ekibimizle görüşeceğiz. Ne yapabiliriz, ne yapmalıyız, 4-3-3 mü devam edeceğiz, 4-3-3 oynayabilecek oyuncularımız var mı elimizde yoksa 4-4-2 mi oynamalıyız? Bunu düşüneceğiz, bunu belirlemek mecburiyetindeyiz şu anda. Bugün rakibi kırabilecek, o engeli aşabilecek yeterince yaratıcılığı göremedik. Perşembe günü Shaktar Donetsk takımı bunu yapmıştı. O yüzden bu konu üzerine düşünmemiz gerekiyor” diyerek sözlerini tamamladı.
 

Basın Toplantısı

Teknik Direktörümüz Dirk Advocaat, basın toplantısında medya mensuplarının sorularını yanıtladı ve açıklamalarda bulundu. Yakaladıkları fırsatları değerlendiremediklerine dikkat çeken tecrübeli teknik adam, “Rakibimiz bir şut attı ve onu gole çevirdi biz ise 6-7 pozisyona girdik. Ama golle sonuçlandıramadık. Bu sonuçtan dolayı çok üzgünüm. Buraya geleli 4-5 gün oldu. Bu süreçte sürekli yeni şeyler görüyorum. Hem pozitif, hem de negatif. 2 haftalık bir süreç var ve bu zaman diliminde nasıl oynayacağımızı bulmalıyız. Bugün bizim için zor maçtı, şanslar da bulduk ama gole çeviremedik” dedi.
 

“Yediğimiz erken gol mağlubiyete neden oldu” diyen Hollandalı çalıştırıcı, oyun sistemi ile ilgili sözlerine de açıklık getirdi. Dirk Advocaat, “Sistemle ilgili demedim. Ne mümkün, ne mümkün değil onunla ilgili konuşacağız. O da biliyor ki çok sayıda transfer yapamayız. Belki kiralama ya da başka çözüm bulacağız. Orada söylediğim sistem konusu değildi” ifadelerini kullandı.
 

Mağlubiyetle ilgili de deneyimli çalıştırıcı, “Oyuncuları suçlayamam. İyi bir sonuç için çabaladılar ama bir şey eksikti takımda. Bu akşam aldığımız sonucun rakiple çok da alakalı olduğunu düşünmüyorum. Burada bizimle alakalı mesele vardı. Hocanın özelliği de takımının maçlara nasıl çıkacağını bilmesidir. Benim şu anda teknik ekibimde Türk yardımcım var. Belki deplasman maçlarında stratejimizi değiştireceğiz.” şeklinde konuştu.