Didem Akin: "abdi İpekçi'ye Kazanmak İçin Gidiyoruz"

07.02.2012

Didem Akin: "abdi İpekçi'ye Kazanmak İçin Gidiyoruz"

Kadın Basketbol Takımımızın Menajeri Didem Akın, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanacak Galatasaray maçı öncesi tam kadro çalıştıklarını belirterek, "Abdi İpekçi Spor Salonu'na kazanmak için gidiyoruz" dedi.

Ezeli rakiplerini yenerek, şampiyonluk mücadelesinde avantaj elde etmek istediklerini anlatan Akın, şöyle devam etti:

"Fenerbahçe olarak kendi gücümüzü biliyoruz. Takım oyunu oynarsak, kazanacağımızı düşünüyorum. Derbi maç öncesi eksik veya sakat oyuncumuz yok. Maça tam kadro çıkacağız. İlk maçta yendiğimiz Galatasaray'ı bir kez daha yenerek normal sezonu lider bitirmek için avantaj elde etmek istiyoruz."

-"Çok çekişmeli geçecek"-

Didem Akın, iki takım arasındaki maçların hep çekişmeli geçtiğini, yarınki derbinin de büyük çekişmeye sahne olacağını söyledi.

İki takımda da çok kaliteli oyuncular olduğuna dikkati çeken Akın, "Basketbol adına çok güzel bir maç olacak. Basketbolseverlere çok çekişmeli ve heyecanlı bir lig maçı izlettireceğiz. Mücadeleyi hiç bırakmayan takım kazanacaktır. Şartlar ne olursa olsun, mücadeleyi sonuna kadar sürdürüp, galip gelmek için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

-"Atmosferi biliyoruz"-

Sadece Galatasaraylı taraftarların yer alacağı derbi maçtaki salonun atmosferinden çekinmediklerini kaydeden Akın, bu atmosfere alışkın olduklarını söyledi.

Oyuncularının atmosferden etkilenmeyeceğini vurgulayan Didem Akın, "Salondaki atmosferi geçen yıllardan bildiğimiz için sahaya o mantaliteyle çıkacağız. Derbi maça her yönüyle hazırız. İnşallah deplasmanda da kazanacağız" dedi.

Akın, yeniden sarı-lacivertlilere dönen Cappie Pondexter'ın bir haftadır takımla çalıştığını, maçta oynayıp, oynamayacağına başantrenör Georgios Dikaioulakos'un karar vereceğini söyledi.