Didem Akin: "fenerbahçe Ülker Arena'nin Tarihine Geçtik"

29.12.2012

Didem Akin: "fenerbahçe Ülker Arena'nin Tarihine Geçtik"

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın Menajeri Didem Akın, TKBL’de geçtiğimiz hafta içinde oynanan ve Galatasaray’ı 83-67 gibi farklı bir skorla yendikleri maçla birlikte Fenerbahçe Ülker Sports Arena’nın da tarihine geçtiklerini söyledi.

Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da 26 Aralık Çarşamba günü Fenerbahçe ile Galatasaray bayan basketbol takımları arasında oynanan TKBL 11. hafta maçını tarihi bir maç olarak nitelendiren Didem Akın, Resmi İnternet Sitemize yaptığı açıklamada, "Bu maç, Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da oynanan ilk Fenerbahçe-Galatasaray kadın basketbol derbisiydi. Maçı kazanmamız bu açıdan da çok önemliydi. Böylece Arena’daki ilk derbi maçı kazanarak tarihi geçmiş olduk. Ayrıca maçın büyük salonda oynanması, seyirci sayısını da olumlu etkiledi.  Sanırım basketbolda ilk kez bir kadın derbisini bu kadar seyirci takip etti. Oraya gelerek bizi maç boyunca destekleyen tüm taraftarlarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz"  ifadelerini kullandı.

Takımımızın TKBL’de yenilgisiz olarak yoluna devam ettiğini hatırlatan Didem Akın,"Galatasaray maçıyla birlikte, ligde oynadığımız 11 maçtan 11. galibiyetle ayrılmış olduk. Bugün de bir başka ezeli rakip Beşiktaş ile karşılaştık. Hedefimiz bu maçta da galibiyetle ayrılmaktı ve öyle de oldu. Galibiyet serimizi 12 maça çıkardık" dedi.