Diego Ribas: "bu Motivasyon Beni İleri Götürecek"

10.07.2014

Diego Ribas: "bu Motivasyon Beni İleri Götürecek"

Fenerbahçemizin anlaşma sağladığı Brezilyalı oyuncu Diego Ribas, burada olmaktan mutlu olduğunu belirterek, taraftarların gösterdiği ilginin kendisini motive ettiğini ve bu motivasyonun performansını ileri götüreceğini söyledi.

Diego Ribas, Liv Hospital’da sağlık kontrolünden geçmeden önce basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İlk olarak geçen seneden daha iyi olup olmayacağı yolundaki bir soruyu yanıtlayan Diego Ribas, "Atletico Madrid’den geldim. Orada şampiyonluk yaşadım, Şampiyonlar Ligi’nde başarılı sonuçlar aldım ve sonunda buraya geldim. Benim hep hedefim, bir dahaki sezon daha iyi performans göstermektir. Lig başlayınca daha iyi olup olmayacağımı göreceğiz" dedi.

 

Daha önce 2 kez Fenerbahçe’ye gelmenin eşiğinden döndüğünü aktaran Ribas, "Daha önceden de Fenerbahçe ile kontratlarım olmuştu. Aslında bu 3.’sü. Önceki 2. seferde de kendi takımlarından dolayı anlaşamamıştık. Fenerbahçe beni çok istedi ve bunu başardı. Burada olmaktan çok mutluyum ve bunun iki tarafa da çok yararlı olacağıma inanıyorum" dedi.


Taraftarlar hakkında ise Diego Ribas, "Onlara çok teşekkür ediyorum. İnternetten, medyadan bana yolladıkları mesajlar beni çok motive ediyor. Beni karşılamaları da ayrıca beni motive etti. Bu motivasyonunun beni bu sene ileri götüreceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

 

Öte yandan Diego Ribas, FBTV’ye özel açıklamalarda da bulundu. Daha önce İstanbul’a bir maç için geldiğini belirten Diego, İstanbul’un çok güzel bir şehir barındıran bir şehir olduğunu söyledi. 
Ailesi ile birlikte İstanbul’a geldiğini söyleyen Ribas, “İki oğlum var bir tanesi Brezilya’da eşim benimle bir hafta kaldıktan sonra geri dönüp oğlumuzu buraya getirecek. Babam ve arkadaşlarımla buraya geldim.” diye konuştu. 
 
Diego Ribas, havalananındaki karşılamanın kendisini çok mutlu ettiğini ve motive ettiğini dile getirdi ve şunları söyledi: “Orada o kadar insanı beklemiyordum. Bu beni motive etti. Bu motivasyonla daha iyi işler çıkartacağıma inanıyorum.”
 
 
Ribas, ailenin kendisi için çok önemli olduğuna ve bulduğu her anı ailesiyle birlikte geçirmeye önem gösterdiğini dile getirdi ve şunları söyledi: “Aile ile birlikte olmak çok önemli. En ufak zamanım olduğunda onlarla birlikte geçirmek istiyorum. Onlarla birlikte olmak benim için çok önemli. Aile, bence sizin daha iyi işler yapmanızı sağlayan bir destek."