Diego Ribas: "her Zaman Kazanmak İçin Mücadele Edeceğiz"

18.07.2014

Diego Ribas: "her Zaman Kazanmak İçin Mücadele Edeceğiz"

Brezilyalı yıldız oyuncumuz Diego Ribas, her zaman kazanmak için mücadele edeceklerini ve kendisinin de elinden geleni yapacağını ifade etti.


Yeni sezon hazırlıklarını Fenerbahçe Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesisleri’nde sürdüren Fenerbahçemiz de Diego Ribas basın mensuplarının karşısına geçti.

 

Soruları yanıtlayan Brezilyalı oyuncu, öncelikle burada olduğu için çok mutlu olduğunu ifade etti. Fenerbahçe’nin Türkiye’nin en büyük kulübü olduğunu söyleyen Diego Ribas, koşulların üst düzeyde olması kendisini biraz şaşırttığını ve mutlu ettiğini belirtti.Topuk Yaylası Tesislerimizi çok beğendiğinin altını çizen başarılı oyuncu, "Pozitif ve güzel zaman geçiyoruz. Tesisler birinci sınıf ve çok beğendim. Antrenmanlarda çok eğleniyoruz. Takımda birliktelik var" dedi.


Brezilya milli takım forması giymediği için alınan sonuçlarının nedenlerini konuşmanın doğru olmayacağını söyleyen Diego Ribas 4. yıldız ile ilgili soruya da şu yanıtı verdi:


"4. yıldız için çalışacağız ama 4. yıldız veya 5. yıldız fark etmez, kazanmak için mücadele ediyoruz. Bu yolda takıma katkı sağlarsam çok mutlu olurum."


Fenerbahçe’ye gelmeden önce bir çok arkadaşından bilgi aldığını söyleyen Brezilyalı yıldız, Türkiye liginin de gelişen bir lig olduğunu belirtti.

 

Futbolu nerede oynadığının önemi olmadığını, önemli olanın en iyi şekilde kendini sahada hazır hale getirmek olduğunu ifade eden  Diego Ribas, yabancı kuralı ve hangi mevkide oynayacağı ile ilgili sorulara da, "Yabancı kuralı ile ilk kez burada karşılıyorum. Hocamız nasıl karar verirse ona saygı duyacağız. Hangi mevkide oynayacağım, çok da önemli değil. Önemli olan Fenerbahçe’nin başarısı. Nerede oynayacağımın kararını hoca verecek. Futbol, saha da hep birlikte oynan oyun. Önemli olan herkesin Fenerbahçe’yi biraz daha ileri götürmesi" yanıtını verdi.


Asya ve Avrupa kıtasında aynı sezonda sahaya çıkacağı için mutlulu olduğunu ifade eden yıldız oyuncu, "Çok heyecan ve mutluluk verici. Yeni tecrübemde Fenerbahçe gibi büyük kulüpte şans bulduğum için çok mutluyum. Yeni sezona farklı bir motivasyonla başlayacağım.  Pozitif olarak yansıyacak" dedi.


Daha önce final maçında Şükrü Saracoğlu’na geldiğinin ve cezalı olduğu için oynamadığı maçta takımının mağlup olması hatırlatılması üzerine Diego, "İki üzüntüyü bir arada yaşamıştım. Stat çok güzel ve modern. Maçlar başladığında orayı dolu gördüğümde çok güzel atmosfer olacak" diye konuştu.


Atletico Madrid’te ile ilgili soruya, önemli oyuncularını kaybetmelerine rağmen başarılı olacaklarına inandığını ifade eden Brezilyalı oyuncu, Melo içinse, "Juventus’ta bir dönem beraber oynadık.Buraya gelmeden önce de sürekli kontak halinde olduk. Sahaya çıkınca arkadaşlık kalmıyor, orada başka bir mücadele var, sahada tek başınasınız ve elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Melo çok iyi bir oyuncu saygı duyuyorum ama ona karşı kazanmak istiyorum" ifadelerini kullandı.
   


Brezilyalı futbolcu, "Sürekli Fenerbahçe’nin eski yıldızı Alex ile karşılaştırılacaksın. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun?" sorusuna, "Bu kıyaslanmalar ilk defa başıma gelmiyor. Her takımda hep başkaları ile kıyaslandım. Herkes farklı karakterde oyuncular. Alex burada 8 yıl kaldı ve kendi tarihini yazdı. Herkes kendi işine bakmalı. Ben buradayım ve elimden geleni yapmaya çalışacağım" yanıtını verdi.


10 numarayı özel yapanın onu giyen futbolcu olduğunu belirten Diego, Arda ile ilgilide şu ifadeleri kullandı:

 

"Arda ile sürekli iletişimdeydik. Bana pozitif şeyler söyledi. Buraya gelmemde onun söylediği olumlu yorumlardan dolayı güvende hissettim ve transfer daha çabuk gerçekleşti"