Dikeoulakos: “Herkes Görevini Yerine Getirdi”

14.12.2011

Dikeoulakos: “Herkes Görevini Yerine Getirdi”

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Georgios Dikeoulakos, İtalya temsilcisi Beretta Famila Schio karşısında oyuncularının sergilediği performanstan son derece memnun olduğunu söyledi.

Maçın ardından FB TV'ye açıklamalarda bulunan Georgios Dikeoulakos, savunmanın önemine dikkat çekerek, "Savunma her şey değil ama işe savunmadan başlamak son derece önemli. Son derece hızlı oynayabilen yetenekli oyuncularımız var. Hızlı atağa kalkıp sayı bulabiliyoruz. Oyuncularımdan son derece memnumun. Herkes görevini yerine getirdi" dedi.

Son periyotta aradaki sayı farkının açılmasının ardından takımda gevşeme olduğunu belirten Dikeoulakos, "Asla gevşememeliyiz. Özellikle son periyotta fark açılınca oyuncularımız biraz gevşemiş olabilir, ama şampiyon takımın oyuncuları bunlara dikkat etmeli" diye konuştu.

Top çalma konusunda oyuncularını tebrik eden Georgios Dikeoulakos, "Özellikle top kopma konusunda rakibi şaşırtma adına yaptıklarımız var. İyi savunmanın ardından top çalmalar artıyor" dedi.

Oyuncularımızdan Penny Taylor ile Ivana Matovic ise haklı bir galibiyet aldıklarını belirterek, desteklerinden dolayı taraftara teşekkür etti.