15.10.2015

Dinamo Kursk 72-40 Fenerbahçe

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, FIBA Kadınlar Avrupa Ligi A Grubu'ndaki ilk maçında Rus temsilcisi Dinamo Kursk ile karşılaştı. Takımımız, Concert Spor Kompleksi'nde oynanan maçtan 72-40 mağlup ayrıldı.


Fenerbahçemiz maça Birsel Vardarlı Demirmen, Tuğçe Canıtez, Jantel Lavender, Alexandria Quigley ve Anastasiya Verameyenka beşi ile başladı. 


Maç karşılıklı basketlerle başladı. Ogwumike’nin basketine Alexandria Quigley ile yanıt veren ekibimiz, hücümlardan boş dönünce 10-2 geriye düştü. (04:56) Birsel Vardarlı Demirmen ve Jantel Lavender ile skor üreten Takımımız periyodu 14-8 geride tamamladı. 


İkinci çeyreğe Q. Hollingsworth’un sayıları ile başlayan ekibimiz, Jekabsone'yi durdurmakta zorlanınca 22-11 geriye düştü ve coach George Dikeoulakos’tan mola geldi. (07:24) Bu bölümde Tuğçe Canitez ve Anastasiya Verameyenka ile skor üreten Takımımız çeyreği 32-21 geride tamamladı. 


Üçüncü periyoda 8-0’lık seriyle başlayan Rus ekibi skoru 40-21’e taşıdı. (06:24) Bu periyottaki ilk sayımızı Kobryn ile bulan Takımımız, rakibi karşısında istediği oyunu sahaya yansıtamadı ve son çeyreği 60-27 geride gitti. 


Son çeyrek karşılıklı basketlerle başladı.Bu periyotta Jantel Lavender, Alexandria Quigley ve Anastasiya Verameyenka ile sayı üreten Takımımız, maçtan 72-40 mağlup ayrıldı.


Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, Bayanlar Kadınlar Avrupa Ligi A Grubu 2. hafta maçında 21 Ekim Çarşamba günü Slovakya’nın Good Angels Kosice takımını konuk edecek. Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda oynanacak müsabaka saat 20:00’da başlayacak.