Dirk Advocaat: " Hak Edilmiş Bir Galibiyet "

21.11.2016

Dirk Advocaat: " Hak Edilmiş Bir Galibiyet "

Teknik Direktörümüz Dirk Advocaat, Galatasaray karşısında iyi oyunla hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını ifade etti.

Maç sonrası yayıncı kuruluşa konuşan Hollandalı çalıştırıcı, “3 puan, daha fazlası değil. Maçtan önce de söyledim, kazanmak mecburiyetindeydik. Ligde doğru yere gelme açısından önemli sonuç. Hak edilmiş galibiyetti" değerlendirmesinde bulundu.

Atmosfer ve taraftar desteği ile ilgili de deneyimli teknik adam, “Harika bir atmosfer vardı. Oyuncular kendileri ve taraftarlar için mücadele ettiler. Gerçekten taraftarlara ihtiyacımız var" dedi.

Takımın yükselen performansına değinen Dirk Advocaat, “Ben bunu bekliyordum. Oyuncularımızla 2.5-3 aydır beraber çalışıyoruz. İstediklerimizi oyuncularımız biliyor. İki oyuncumuzun yerine oynayan oyuncularımız da iyi oynadı. Oyuncularımıza da söylüyorum, 11 kişiyle maç kazanamazsınız, 20-22 oyuncuya ihtiyaç var" diye konuştu.


Basın Toplantısı

Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında medya mensuplarının sorularını yanıtlayan Teknik Direktörümüz Dirk Advocaat, şu ifadeleri kullandı:

“Van Persie'nin kalitesini biliyorduk, belki biz gelmeden alıştığından farklı bir idman tarzında çalışıyordu. Bizim gelmemizle, yaptığımız antrenmanlarla kendine daha alışık çalışmalar yaptı. Geçen yıl çok sakatlıklar yaşamış. Ona şunu söyledim; fit ve sağlıklı olmalısın. Bu yüzden en başta onu oynatmıyordum. Kalitesi ortada, fiziksel gelişim gösteriyor ve goller de atıyor.

Geçmişi fazla düşünemezdik. Bizim için en önemlisi bu akşamdı. Şu anda onların 1 puan önündeyiz. Taraftaralar da takıma büyük katkı sağlıyorlar. Onlar her maç bu şekilde gelirlerse biz sahamızda zor yeniliriz. Taraftarlarımıza büyük saygı duyuyorum.

Harika bir atmosfer vardı. Josef de Souza kendini geliştiriyor. Alper de öyle. Neustadter de iyiydi. Oyuncularımı bu şekilde görmekten dolayı mutluyum. Galatasaray gibi bir takıma karşı 4-5 pozisyon bulduk. Onların ise yarım pozisyonları vardı.

Maçın ikinci yarısında oyun içinde yaptığımız değişikle orta sahada daha güçlüydük. Yapmak istediklerimizi oyuncularımız saha içinde gerçekleştiriyor. Galatasaray gibi bir takıma böyle oynamak güzel. Doğru anda doğru baskıyı yaptık. Josef'in penaltı pozisyonunda baskı buna örnek.

Salih hala bana Fenerbahçe'nin futbolcusu olmak istediğini göstermedi. Kaliteli oyuncu ama özellikle fiziksel anlamda oyununu geliştirmesi gerekiyor.

Sezon başında çok fazla puan verdik. Sonrasında hep 3 puan almamız gerekiyordu. 3 hafta sonrasında. Ya 5 puan geriye düşecektik ya da bir puan önlerine geçecektik. Her maç kritik ve önemli. Başakşehir ve Beşiktaş'ı yakalayana kadar böyle devam etmeliyiz. Galatasaray ve Bursaspor'da bu yarışın bir parçası"