Dirk Advocaat: " İkinci Yarıdaki Oyundan Çok Memnunum "

28.11.2016

Dirk Advocaat: " İkinci Yarıdaki Oyundan Çok Memnunum "

Teknik Direktörümüz Dirk Advocaat, Zorya Luhansk galibiyetinin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Teknik Direktörümüz, takımımızın özellikle mücadelenin ikinci yarısında ortaya koyduğu performansla sahadan zaferle ayrıldığını şu şekilde ifade etti:

“Maçın ilk yarısında, sahada görmek istediğim futbolu oynamadık. Açıkçası maçta yoktuk. Sadece topun arkasından koştuk. Maçtan önce de bundan bahsetmiştik; sanki rakibi küçümsüyoruz gibi bir hava vardı ama bu öyle olmamalıydı. İlk yarıda oyunu kontrol eden taraf rakipti. Ancak çok fazla da pozisyon da yoktu. İkinci yarıda ise Stoch oyuna girdi ve onun hamlesiyle golü bulduk. İkinci yarıda iyi olan taraf bizdik. İlk yarıdan değil ama ikinci yarıdaki oyundan dolayı çok mutluyum."

Önemli olanın maç maç düşünüp hareket etmek olduğunu söyleyen Dirk Advocaat, “Şu anda Pazar günkü karşılaşmayı düşünmemiz daha iyi olur. Avrupa'da uzağı düşünmemek gerekir. Pazar günü önemli bir maçımız var 2 hafta sonra Avrupa Ligi'nde Feyenoord ile karşılaşacağız. maç Biz maç maç bakacağız. Önceliğimiz bu" dedi.

Son olarak her oyuncunun bu takımın bir parçası olduğunu belirten Advocaat, “Şu anda herkes planlarımızın dahilinde ve bu oyuncuların ne istediğine bağlı. Oyuncularımın çoğunu mutlu görüyorum ama Ocak ayında ne olacağını bilemeyiz" diyerek sözlerini noktaladı.