Dirk Advocaat: " Rakibimize pozisyon üretme şansı vermedik "

04.12.2016

Dirk Advocaat: " Rakibimize pozisyon üretme şansı vermedik "

Teknik Direktörümüz Dirk Advocaat, Beşiktaş karşısında defansif anlamda çok güçlü olduklarını ve rakibe tek bir pozisyon üretme şansı vermediklerini belirtti.

Karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Advocaat, “Gerçek bir derbi maçıydı. Harika bir atmosfer vardı. Adil olmalıyız, iki iyi takımın karşılaşmasını izledik. Çok fazla pozisyona giremedik, iki üç tane pozisyon üretmeyi başardık. İyi olan nokta defansif anlamda çok güçlüydük. Rakibimize tek bir pozisyon üretme şansı bile vermedik. Bu defansif performansı koruduğunuz zaman bir an gelecek ve golü atacaksınız diye umudunuzu koruyorsunuz. Saha içerisinde her şeyimizi verdik gerçekten. Böyle devam edersek Fenerbahçe'nin geleceği parlak" dedi.

İlk on birde sahaya çıkan oyuncuların çok iyi bir görüntü sergilediklerini ifade eden Advocaat, “Maç boyunca çok çalıştılar. Pozisyonlar ürettik ama şunu da unutmamamız lazım; Beşiktaş iyi bir takım. İkinci yarının 5. dakikası civarıydı sanırım, Volkan Şen'le pozisyon bulduk ama sonuca çevirmedik. Ama bu akşam sahada sergilediğimiz görüntü; çok fazla enerji gerektiren bir görüntüydü. Maçı kazanmalıydık bu yüzden bu görüntü ortaya çıktı. Bu enerji anlamında kıyasladığınızda fazla enerji sarf ettik" diye konuştu.

Son olarak hakemle ilgili konuşmanın bir anlamının olmadığını belirten Dirk Advocaat, “Artık maç bitti. Şu anda biliyorum herkes hakemle ilgili bir şeyler söylememi bekliyor ama bir şey söylemeyeceğim, herkesin görebildiğini düşünüyorum" diyerek sözlerini noktaladı.

Basın Toplantısı

Teknik Direktörümüz Dirk Advocaat'ın basın toplantısında sorulara verdiği yanıtlar;

"Çok iyi iki takım karşılaşmasıydı. İyi sonuç için iki takım da her şey yaptı. Fenerbahçe kazanmak zorundaydı, Beşiktaş ise değil. Beşiktaş'a karşı daha fazla enerji sarf ettik. Savaşçı ve ruhu olan bir mücadeleydi. Oyuncularımdan şikayet edemem. Takımım çok çalıştı. Pozisyonlarda bulduk ama bu anlarda biraz da şansa ihtiyacınız oluyor.

Lens ile dün konuştuk. 3.5 hafta önce sakatlık yaşamıştı. Onu bugün kadroya almayı düşünmüyordum ama 15-20 dakika oynayabileceğini söyledi. Emenike konusu da basit. Oynamak isteyen başka oyuncuları kullandık.

Biz erken baskı yaptık ve Beşiktaş'a çıkma fırsatı vermedik. Beraberlik onlar için iyi bir sonuç olabilirdi ve risk almadılar. Bizim oyunumuz onlara kıyasla enerji gerektiren bir oyundu.

Çok açık ve rahat gol pozisyonu üretemedik. Maç içinde istenilenler bazen yapılabilir, bazen yapılamayabilir. Bugün rakibin savunmasını açamadık. Oyucularla ilgili şikayetim yok, her şeyi yaptılar ama Beşiktaş'ta iyi takım.

Emenike'nin annesi hastaydı, onu görmeye gitti. Tatil de değildi.

Organizasyonumuz iyi durumda, herkes işini iyi yapıyor. Kupa maçı hariç, son 8 maçta 7 galibiyet, 1 beraberlik aldık. Bugün de galibiyet alacağımızı düşünüyorduk ama her zaman galibiyet o kadar kolay olmuyor. Bizim için en büyük problem ligin ilk 3 haftasında kaybettiğimiz puanlar. Artık kimlerin Fenerbahçe için oynamak istediğini görebiliyorum. Bundan sonra artık sadece daha iyiye gidebiliriz."