Dirk Kuyt: "harika Bir Performans Ortaya Koyduk"

26.04.2013

Dirk Kuyt: "harika Bir Performans Ortaya Koyduk"

Oyuncumuz Dirk Kuyt, 38 maçtır yenilmeyen Benfica’yı mağlup etmenin önemli bir başarı olduğunu söylerken, harika bir performans sergilediklerini de dile getirdi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Dirk Kuyt, “Öncelikle Türk futbolu için harika bir geceydi, taraftarlarımız da harikaydı bu akşam. Aykut Hoca'ya özellikle teşekkür ediyorum. Taktik olarak takımı harika bir şekilde hazırladı. Son 3 günde özellikle harika hazırlandık. Bize rakiple ilgili her şeyi öğretti. Harika bir performans ortaya koyduk, çok şanssızdık.. 3 topumuz direkten döndü. Kendimize inanamaya, rüyamıza inanmaya devam edeceğiz. Amsterdam için mücadelemiz sürecek. O yüzden hak edilmiş bir galibiyet” şeklinde konuştu.

Takım ruhunu ve kalitesini gösterme anlamında 38 maçtır yenilmeyen Benfica’yı devirmenin yeterli olduğunu da dile getiren Kuyt, “Bu gece çok iyi savaştık. Biraz daha şansımız olsaydı daha farklı olurdu. 38 maçtır yenilmeyen Portekiz şampiyonunu yendik. Bu da bizim savaşçı ruhumuzu ortaya koyuyor. Ruhumuzu, kalitemizi göstermek anlamında yeterli oldu” diye sözlerini tamamladı.