Dirk Kuyt: "ikinci Yari İyi Mücadele Ettik"

17.11.2012

Dirk Kuyt: "ikinci Yari İyi Mücadele Ettik"

Oyuncumuz Dirk Kuyt, Takımımızın, Eskişehirspor karşısında 10 kişi kaldığı halde, özellikle ikinci yarı iyi bir mücadele ortaya koyduğunu belirterek, "İkinci yarı çok ciddi bir reaksiyon gösterdik, ciddi bir mücadele ortaya koyduk. 1 puanla buradan ayrılmak zorunda kaldık."dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Hollandalı yıldız Dirk Kuyt, "Benim açımdan çılgınca bir maç oldu. Bugüne kadar çok maça çıktım, çok hakem kararları gördüm. Herkes hata yapabiliyor. Futbolcular, hakemler, teknik adamlar hepsinin hata yapma şansı var. 6 yıl Premier Lig’de oynadım ilk kez böyle bir şey görüyorum. Yüzde yüz söylediğinden emin olmadığı birine kırmızı kart verildiğini görüyorum. Sonrasında çok tartışmalı bir penaltı var. Penaltı olmadığını düşünüyorum. İkinci yarı çok ciddi bir reaksiyon gösterdik, ciddi bir mücadele ortaya koyduk. 1 puanla buradan ayrılmak zorunda kaldık."şeklinde konuştu.

Takımımızın, ikinci yarı daha farklı bir oyun ortaya koymasına ilişkinse, "Soyunma odasına girdik herkes üzgündü. Tamamen suçsuz olan bir arkadaşımız vardı, O’nu gördük kahrolduk. Oturduk konuştuk, sahaya çıktıp savaştık, takım olduğumuzu gösterdik. Hiç kimse bizi aşağı çekmeye çalışmasın, bunu başaramayacaklar. Bunu ikinci yarıdaki mücadelemizle ortaya koyduk."açıklamasında bulundu.