Dirk Kuyt: "önemli Olan Sahadan 3 Puanla Ayrilmakti"

03.11.2012

Dirk Kuyt: "önemli Olan Sahadan 3 Puanla Ayrilmakti"

Oyuncumuz Dirk Kuyt, hafta içinde Antalyaspor karşısında alınan mağlubiyetin ardından, böyle bir galibiyetin çok önemli olduğunu belirterek, "Benim için ve takımım için önemli olan maçı kazanmaktı. Özellikle Pazartesi günü Antalyaspor karşısındaki hayal kırıklığının ardından bu akşam kazanmak hem benim için, hem de takım için en önemliydi" dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Dirk Kuyt, "Akhisar deplasmanından 3 puanla ayrılmak bizim için önemliydi. Galip gelmek önemliydi. Akhisar da iyi mücadele etti. Karşılaşmada bir gol attım ve bir de asist yaptım. Takımıma yapacağım her katkıdan dolayı çok mutluyum. Kazandığımız için mutluyum" açıklamasında bulundu.

Akhisar karşısında hem savunmada, hem de hücumda etkin olduğunun hatırlatılması üzerine ise Hollandalı yıldız, "Söylediğim gibi Pazartesi günkü Antalyaspor maçının ardından çalışmamız ve kazanmamız gerekirdi. Yine takımımızın için özgüven kazanmak önemliydi. Bunun da tek yolu daha çok çalışmaktı. Zaman zaman yoruldum ama kazanmak için yeteri kadar performans sergilediğimi düşünüyorum. Hem savunmada, hem de hücumda takımıma katkı yapmaktan dolayı çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

Son olarak, Perşembe günü Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynayacağımız AEL Limassol karşılaşmasını da değerlendiren Kuyt, "Bu akşamki galibiyet bizi mutlu etti. Perşembe günü oynayacağımız AEL Limassol karşılaşmasını heyecanla bekliyoruz. Taraftarlarımızla buluşmak için sabırsızlanıyoruz. Taraftarımız arkamıza olup bizi desteklesin. Bir takım olarak maçı 11 değil, 12 kişi ile oynayacağız" şeklinde konuştu.