Dirk Kuyt: "tek Düşüncem Şampiyonluk Ve 4. Yildiz"

17.01.2015

Dirk Kuyt: "tek Düşüncem Şampiyonluk Ve 4. Yildiz"

Hollandalı oyuncumuz Dirk Kuyt, henüz geleceğiyle ilgili uzun vadeli planlamalar yapmadığını, şu anda tek düşüncesinin Fenerbahçe ile yeniden şampiyonluk yaşamak ve 4. yıldızı kazanmak olduğunu söyledi.


Şimdiden Kasımpaşa maçına hazırız


Takımımızın sabah antrenmanı sonrasında bir basın toplantısı düzenleyen Dirk Kuyt kamp hakkında, “Çok iyi bir hafta geçirdik. Otelimize teşekkür etmemiz lazım bu tesisler için. Gerçekten harika bir durumdayız .İyi ve güzel bir hafta geçirdik. Çalışıyoruz ve güzel bir otelde kalıyoruz, son derece sağlıklı yemekler yiyoruz.  Oteldeki insanlar bizimle son derece ilgili. Bu gerçekten bizimi için mükemmel bir fırsat. Ligin ikinci yarısına kendimizi hazırlamak için hafta boylunca takımımız iyi çalıştı. Önümüzde 1 hafta daha var ama bence şu anda Kasımpaşa maçına zaten hazır durumdayız” ifadelerini kullandı.


18 final maçımız var


Kuyt, ligin ikinci yarısı için “Maçları oynamadan önce durumun ne olacağıyla ilgili konuşmak her zaman çok kolaydır. Sadece 16 maçı geride bıraktık ve önümüzde 18 karşılaşma var 18 final maçı bekliyor bizi. Herkesi Fenerbahçe’ye karşı, oynamayı galibiyet almayı istiyor. O nedenle oynayacağımz her maç bizim için zor olacak. Fenerbahçe’nin yapması gereken kendi kalitesine inanmak ve konsantre olmak. Kadromuzun kalitesine bakarsak çok iyi bir takımımız olduğunu herkes görebilir. Türkiye’deki her takımı yenebilecek güce sahibiz ve zaten hedefimiz de bu olmalıdır” değerlendirmesinde bulundu.


Benim için önemli olan Fenerbahçe


Şampiyonluk yolunda Galatasaray’ı mı Beşiktaş’ı mı daha çok rakip gördüğü sorulduğunda ise Kuyt, “Kimin daha çok zorlayacağı çok da fak etmez. 3 ezeli rakibin bir birine çok yakın puanlarda gitmeleri, lig için ilgi çekici. Biz Galatasaray ve Beşiktaş’ı düşünmemeliyiz. Benim için onlar değil Fenerbahçe önemli. Biz şampiyon olmak istiyoruz ve bunun tek yolu da kendi maçlarımızı kazanmak. Kendimize inanıyoruz ve tekrar şampiyon olmak için büyük bir şansımız var, pozisyonumuz da harika” diye konuştu.


Uzun vadele geleceğim hakkında karar almadım


Gelecek planları hakkında ise Kuyt, “Öncelikle benim kısa vadeli geleceğim, önümüzdeki 5 ay. Gelecekle ilgili tek düşüncem Fenerbahçe’de yeniden şampiyon olmak ve 4. yıldız takmak. Kontratım sona eriyor ve bir çok insan bir çok spekülasyon yapıyor benimle ilgili. Feyenoord bana çok şeyler ifade eden bir tamı ama şu anda Fenerbahçe de Feyenoord kadar benim için önemli. Uzun vadeli geleceğimle ilgili bir karar almam söz konusu değil. Basın benim geleceğimle ilgili spekülasyon yapıyor ama şu anda çok fazla söylenecek bir şey yok. Duruma göre benimle ilgilenen Avrupa’dan veya Avrupa dışından takımlar var. Ama biliyorum ki Fenerbahçe de benimle çok mutlu. Uzun vadeli geleceğimle ilgili konuşamam gerektiğinde bu konuda herkesi haberdar edeciğim. Medyanın, basının geleceğimle ilgili konuşması benim için sorun değil. Ama şunu umuyorum sadece benim adıma konuşmasın. Medyada birçok sefer geleceğimle ilgili bir şeyler söylediğime dair haberler okudum. Ama aslında söylemedim. Taraftarlar adına bu çok da şık bir davranış olmuyor. Doğru zaman geldiğinde geleceğimin ne olacağını ben herkesle paylaşacağım. Uzun vadeli geleceğimle ilgili bir fikre sahip değilim şu anda. Tek düşüncem şampiyonluk ve 4. yıldızı kazanmak” ifadelerini kullandı.


Fenerbahçe güçlüyse Kuyt da güçlüdür


Performansı hakkında ise Kuyt, “İnsanlar her zaman futbolcuları eleştirir, bu normaldir. Birçok sefer de bu eleştirileri yaparken kaç gol ve asist yaptığınıza bakarlar. Doğrudur, geçen yıldan birkaç gol daha az kaydettim bu sene ama bence futbolda en önemli şey bu değil takımdır ve maçı kazanmak için her şeyi yapmaktır. Bu benim kişisel performansımdan bile daha önemlidir benim için. Bazen iyi bezen kötü performans gösterdiğim olabilir ama genel performansımdan memnunum. Özellikle Fenerbahçe ile çıktığımız son 5 maçı kazandık ve bu büyük keyif verdi bana. Bu maçlarda takımımı için önemli oldum, asistler yaptım goller attım. O nedenle kişisel performansımdan memnunum. Kişisel performansın artması takım gibi oynadığınızda çok daha kolaydır. Bence tecrübeli bir oyuncu iyi oynuyorsa bu da takıma yardımcı olur. Sezon başı hiç de kolay değildi bizim için. Sezonun başlangıcından hemen önce hoca değişikli yaşadık ve biraz daha zamana ihtiyaç duyduk. Ama Fenerbahçe her hafta üstüne bir şeyler katıyor. 10 günlüğüne buradayız. Takıma bu kampın ekstra bir güç verebileceğini biliyorum, burada gelişmeler sağlayacağını düşünüyorum. Bu nedenle ikinci yarıda daha güçlü olacağız. Fenerbahçe daha güçlüyse Kuyt da güçlüdür zaten” değerlendirmesini yaptı.


Mutluluktan fazlasını hissederim


Camiada, futbolu bıraktıktan sonra Fenerbahçe altyapısında görev alması yolunda düşünceler bulunduğu ve bu konuda neler düşündüğü sorulduğunda ise Kuyt, “3 yıldır Fenerbahçe’deyim.Bu 3 yılda Fenerbahçe benim için çok önemli şeyler ifade eder hale geldi. Ne olursa olsun Fenerbahçe benim hayatımın bir parçası olarak kalacak.  Ne zaman bu kulübe yardım edeceğim bir durum olursa mutluluktan fazlasını hissedeceğim. Her kulüp kendini geliştirmek ister. Eğer kulüp, gençliğe yapacağı yatırımlar için benim yardımıma ihtiyaç duyuyorsa, ben onlara verebileceğim tavsiyeler için her zaman orada olacağım” diye yanıt verdi.


Dolu statladı özledik


Son olarak, dolu tribünlere oynamak istediklerini belirten Kuyt, “Dolu statları özledik. Fenerbahçe uzun bir süredir kendi evinde yenilmez durumda. Bu iç sahada yenilmezlik serimizin sebeplerinden biri de taraftarlarımızdır. Geçtiğimiz aylarda stadımızda bize destek verene taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. 2015 için dileğim umarım stadımız tekrar dolu olur. Çünkü dolu statlar, Türk futbolunu özel yapan bir nokta” dedi.