Dirk Kuyt: "tek Düşüncemiz Yeniden Şampiyon Olmak"

27.09.2014

Dirk Kuyt: "tek Düşüncemiz Yeniden Şampiyon Olmak"

Profesyonel Futbol Takımımızın Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt, son dönemde takımımız hakkında çıkan haberleri değerlendirirken, sezon sonunda yeniden şampiyon olmak istediklerini söyledi.


Dirk Kuyt, Akhisar Belediye Gençlik ve Spor ile oynayacağımız karşılaşma öncesinde Fenerbahçe Televizyonu’na konuştu.


Sözlerine ilk olarak Akhisar deplasmanına kazanmak için gittiklerini ve iyi bir hazırlık süreci geçirdiklerini söyleyerek başlayan Kuyt, “Türkiye’de her maçın zorlu olduğunu düşünüyorum. Fakat ligde 3 haftayı geride bırakırken almış olduğumuz 2 galibiyet ve 1 beraberliğin ardından deplasmandaki ilk galibiyetimizi almak istiyoruz. Bu anlamda da kendimize çok güveniyoruz. Karşımızda iyi bir takım bulacağımızı biliyoruz ve deplasmanda oynanan maçlar her zaman için zorlu geçer. Bu hafta çok çalıştık ve bu maçı sabırsızlıkla bekliyoruz. Sonuç olarak biz Fenerbahçe’yiz ve 3 puanı istiyoruz. Biz bu ligin lideri konumundayız” şeklinde konuştu.


Takımımıza yönelik son dönemlerde çıkan haberler hakkında da konuşan Dirk Kuyt, Fenerbahçe’nin kazanmayı seven oyunculardan kurulu, kaliteli bir takım olduğunun altını çizerken,  “İşler çok iyi gittiği zaman insanlar başka şeyler bulma telaşı içine giriyor. Böylece takım üzerinde biraz daha fazla baskı yaratma amacı güdüyorlar. Futbolda, her zaman her takımda böyle problemler vardır. Tabii ki Fenerbahçe’de de böyle küçük sorunlar olacaktır. Ama biz Fenerbahçe’nin futbolcularıyız ve biz her maçı kazanmak isteyen oyuncularız. Biz kazanmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bazen futbolcular arasında tartışmalar yaşanabilir ve insanlar bunlar televizyondan görürler. İnsanlar hiçbir zaman soyunma odasında neler olduğunu bilmez veya antrenmanda neler yaşandığına şahit olmazlar.   Biz, kazananlardan kurulu bir takımız ve birbirine saygı duyan futbolcularız. İnsanların istedikleri yorumu yapmaya hakları vardır ancak bazı insanlar bizleri; takım olmadığımız yönde eleştiriyor. Ben onları, 3 günlüğüne Tesislerimize davet ediyorum. Geldiklerinde ise bizim harika bir takım olduğumuzu söyleyeceklerdir. Bizim için en önemlisi sahada neler olduğudur. Biz birbirimizi tanıyor ve biliyoruz. Aslında bizim için başkalarının neler söylediği çok da önemli değil, çünkü biz enerjimizi sahaya saklıyoruz ve bizim tek istediğimiz tekrar şampiyon olmak” ifadeleriyle de şampiyonluğu yeniden yaşamak istediklerini belirtti.