Dirk Kuyt: "tutkulu Taraftar, Beni Kulübe Bağlar"

17.07.2012

Dirk Kuyt: "tutkulu Taraftar, Beni Kulübe Bağlar"

Yeni transferimiz Dir Kuyt, tutkulu taraftar gurubunun kendisini futbol oynadığı kulübe daha çok bağladığını, kariyerindeki diğer takımlar gibi Fenerbahçe’de de bunu bulduğu için mutlu olduğunu söyledi.

Fenerbahçe’yi, İngiliz kulübü Liverpool’la kıyaslayan Dirk Kuyt, Fenerbahçe’nin tüm unsurlarıyla büyük bir kulüp olduğunu ifade etti.

Başta Kaptan Alex olmak üzere takım arkadaşlarının kendisini çok iyi karşıladığını belirten Kuyt, Hollanda ve İngiltere’de oynadığı tüm büyük maçlarda goller attığını ve aynı şeyi Galatasaray maçında da yapacağını kaydetti.

İngiltere’de Liverpool, Türkiye’de Fenerbahçe

Takımımızın Avusturya kampında bugün bir basın toplantısı düzenleyen ve sözlerine Fenerbahçe’de olmaktan mutlu olduğunu söyleyerek başlayan Dirk Kuyt, "Burada yeni bir dönem ve tecrübe zamanı. İngiltere’de Liverpool nasıl büyük bir kulüpse Türkiye’de de Fenerbahçe o derece büyük. Fenerbahçe’nin başarılarında pay sahibi olan bir futbolcu olurum. Hocam beni çok güzel ağırladı. Alex gayet güzel bir misafirperverlik örneği gösterdi. Umuyorum ki Fenerbahçe’nin başarılarında rol oynayan bir parçası olurum" dedi.

Fenerbahçe’de olmak gurur verici

Bir spor kulübü olarak Fenerbahçe’nin tüm unsurlarıyla büyük bir güç olduğunu söyleyen Kuyt, "Fenerbahçe’nin sadece futbol anlamında büyük bir kulüp olmadığını görmekten ve bunun bir parçası olmaktan çok mutluyum. Olimpiyatlarda birçok sporcusuyla değişik branşlarda Fenerbahçe’nin katılıyor olması, çoğu oyuncunun milli takımda olması bana gurur verici faktörlerden bir tanesi, ne kadar büyük bir kulüp olduğunu gösteren faktörlerden bir tanesi. Fenerium ve Fenercell var bunlar da bizim ne kadar büyük kulüp olduğumuzu gösteren ayrıntılar" dedi.

Fenerbahçe formasını giymek için sabırsızlanıyorum

"Fenerbahçe formasını giymek için sabırsızlanıyorum. Fenerbahçe’nin önemli bir parçası olmak, Fenerbahçe’nin şanlı tarihinin bir parçası olabilmek için dört gözle bekliyorum" diyen Kuyt, Şampiyonlar Ligi için ise, "Fenerbahçe katıldığı turnuvalarda başarıyı hedefler. Başarıyı hedeflemeniz için üst düzey yarışmanız gerekir. Şampiyonlar Ligi en üst düzey turnuva. Takımla 2 idmana katıldım. Gerek tecrübeli gerek genç oyuncularıyla, ortamıyla Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ni kaldırabilecek ve üst seviyede mücadele edecek gücü vardır. Şampiyonlar Ligi’ni bekliyoruz" dedi.

İleri uç oyuncusuyum

Mevkisi hakkında ise Kuyt, "Kariyerim boyunca hep ileri uçta forma giydim. İlerideki pozisyonlarda hep forma giydim. Hocam benden nerede verim alacaksa, nerede verimli olacaksam, hocam nerede verim alacağımı düşünürse orada görev yaparım. Ben bir takım oyuncusuyum. Sağ tarafta oynayacağım gözüküyor şu anda. Ama hocam nerede görev verirse elimden gelenin en fazlasını yapmaya çalışırım. Özetlemek gerekirse ben ileri uç oyuncusuyum" diye konuştu

Tutku, beni kulübe bağlayan nedenlerden bir tanesi

Taraftarın kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayan Dirk Kuyt, "Oynadığım tüm takımlardaki taraftarlar, tutkuyla takımlarına bağlıydılar. Burada idmanları görüyoruz, yapılan karşılaşmaları görüyoruz. Bunlar, duygular da çok önemlidir. Fanatiklik, tutku duygusu beni kulübe bağlayan noktalardan bir tanesidir. Bütün kariyerimde olduğu gibi bunu Fenerbahçe’de de bulduğum için çok mutluyum" dedi.

Bunun karşılığını vereceğim

Takımda çok sıcak karşılandığını belirten Kuyt, "Genç oyuncularımız, gerekse tecrübeli oyuncularımız, birbirinden kaliteli oyuncular. Geldiğimden beri Fenerbahçe ailesi bana çok sıcak bir karşılama yaptı. Alex ve takım arkadaşlarım benim Fenerbahçe’ye bir an önce alışmam için elinden geleni yaptılar. Ben de bu sıcak ortamın karşılığını vermek için elimden geleni yapacağım" dedi.

Aynısını Galatasaray’a da yapacağım

Oynadığı kulüplerde önemli maçlarda hep goller attığının altını çizen Dirk Kuyt, "Van Persi Messi ve Schneieder kalitesinde ve ayarında bir oyuncu değilim. Her zaman çalışıp, kalitemi bu seviyeye yükseltip, üst düzey mücadele etmeye çalıştım. Gerek Milli Takımda gerek oynadığım kulüp takımlarında gerekse Şampiyonlar Ligi’nde üst düzey oynadım. Başarılarımı, asistlerimi ve attığım golleri, yüksek seviyede çalışmama bağlıyım. Liverpool’da oynadığım zaman Everton’a goller attım. Feyenoord’ta oynarken Ajax’a karşı goller attım. Derbi maçlarda önemli zamanlarda önemli goller attım. Aynısı da Galatasaray’a karşı da yapacağım" dedi.

Van Persie bana düşüncelerini söyledi

Nangi numaralı formayı giyeceği konusunda henüz karar vermediğini belirten ve "17 numara Van Hooijdonk ile nasıl eşleşmişse benim seçeceğim numara da benimle birlikte olur" diyen Dirk Kuyt, Van Persie hakkında ise, "Van Persie bana düşüncelerini söyledi. Fenerbahçe’nin taraftarıyla camiasıyla ne kadar büyük bir kulüp olduğunu ve bir gün Fenerbahçe’de oynamak istediğini söyledi. Fakat şu anda bunun mümkün olmadığını biliyoruz. Sadece içinde böyle bir duygu olduğunu söyledi" diye konuştu.