Dörtlü Finalde Yer Alan Takimlar

23.03.2011

Dörtlü Finalde Yer Alan Takimlar

Kulübümüzün ev sahipliğinde 19-20 Mart tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek CEV Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali’nde mücadele edecek Fenerbahçe Acıbadem, Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom ile İtalya’nın Scavolini Pesaro ve Azerbaycan’ın Rabita Bakü takımları, zorlu mücadelelerin ardından şampiyonaya katılmaya hak kazandı.Ev sahibi Fenerbahçe Acıbadem

CEV Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda mücadele eden Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımımız, Ocak ayında biten grup maçlarının sonunda, bulunduğu B Grubu’nu lider olarak tamamladı. Grubunu tek yenilgiyle lider tamamlayan Fenerbahçe Acıbadem, Dörtlü Final’in organizasyonunu düzenlemek için Azerbaycan’dan Rabita Bakü ve Polonya’dan Muszyna takımlarıyla birlikte CEV’e başvuruda bulundu. Fenerbahçe Acıbadem, organizasyonun Kulübümüze verilmesi üzerine, son 12 ve son 6 eleme turlarını oynamadan Dörtlü Finale direk katılmaya hak kazandı.

Vakıfbank G.S.T.T. Eczacıbaşı’nı eledi

Şampiyonlar Ligi’ne A Grubu’nda başlayan Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom, grubunu lider tamamladıktan sonra son 12 turunda Polonya’nın Aluprof Bielsko Biela takımını her iki maçta da yenerek son 6 turuna kaldı. Vakıfbank G.S.T.T’un son 6 turundaki rakibi ise bir başka Türk temsilcisi Eczacıbaşı VitrA oldu. Eczacıbaşı’nın her iki maçta da 3-0 ve 3-2’lik skorlarla yenen Vakıfbank, Fenerbahçe Acıbadem’in ev sahipliğindeki turnuvaya katılan bir diğer Türk takımı olmaya hak kazandı. Statü gereği aynı ülkenin 2 takımı Şampiyonlar Ligi finalinde mücadele edemeyeceği için Fenerbahçe Acıbadem’in yarı finaldeki rakibi de Vakıfbank G. S.T.T. olarak belirlenmiş oldu.

Azerbaycan ve İtalya temsilcileri

CEV Avrupa Bayanlar Şampiyonlar Ligi’nde bu sezon oynadığı tüm maçlarda sadece 1 mağlubiyet alan Azerbaycan’ın Rabita Bakü takımı, son 6 turunda,  ilk maçta 3-0 yendiği Polonya’nın Bank BPS Fakro Muszyna takımını rövanşta da 3-0 mağlup ederek, İstanbul vizesini alan 3. takım oldu. İtalya’nın Scavolini Pesaro takımı ise son 6 turunda,  ilk maçta 3-1 yendiği İsviçre’nin Volero Zürih takımını rövanşta 3-2 yenerek, dörtlü finale katılmaya hak kazanan son ekip oldu ve Azerbaycan temsilcisi Rabita Bakü’nün yarı finaldeki rakibi haline geldi.

İstanbul Burhan Felek Voleybol Salonu’nda 19-20 Mart’ta düzenlenecek Dörtlü Final’in ilk gününde Fenerbahçe Acıbadem-Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom, Rabita Bakü-Scavolini Pesaro karşı karşıya gelecek. İlk gün maçlarını kazanan takımlar, 20 Mart Pazar günü finalde mücadele edecek. İlk gün maçlarını yitiren takımlar ise aynı gün üçüncülük maçına çıkacak.