Dünya Engelliler Günü Spor Şöleni gerçekleşti

04.12.2019

Dünya Engelliler Günü Spor Şöleni gerçekleşti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul katkılarıyla düzenlenen Dünya Engelliler Günü Spor Şöleni, Fatih Spor Kompleksi'nde gerçekleşti.

Spor İstanbul tesislerinde çeşitli branşlarda spor müsabakalarına katılan engelli sporcular, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen spor şöleninde eğlenceli müsabakalara katıldı.

Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur, 1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ruşen Çetin, Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Akça ve Beşiktaş JK Asbaşkanı Fatih Hakan Avşar ile beraber yüzme yarışlarını takip etti.

Salonda bulunan yarı olimpik havuzda düzenlenen yüzme yarışları ile başlayan spor şöleni, renkli görüntülere sahne oldu. Yarışmalara katılan sporcuların hepsi madalya ve sürpriz hediyelerle ödüllendirildi.

Spor şöleni, 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar Basketbol takımı ile Beşiktaş Engelli Basketbol takımının gösteri maçı ile devam ederken, karşılaşmadan önce iki takım ve yöneticileri günün anısına özel toplu fotoğraf çektirdi.

Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur tarafından gerçekleştirilen hava atışı ile karşılaşma başlarken, seyirciler alkış ve tezahüratlarla iki takıma da desteklerini gösterdi.

Skorların sayılmadığı, centilmence oynanan gösteri maçını, Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Beyazıt, Fenerbahçe Spor Kulübü İletişim Koordinatörü Can Gebetaş, 1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ruşen Çetin, 1907 Fenerbahçe Derneği Genel Sekreteri Levent Hataylı, 1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Akça, Cenk Öztanık ve çok sayıda seyirci takip etti.

Karşılaşma sonunda günün anısına hazırlanan kupa ve madalyalar, Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur tarafından takdim edildi.

Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur'un takdim ettiği, Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç adına hazırlanan plaketi, Kulübümüz Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Beyazıt teslim aldı.

1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ruşen Çetin, günün anısına hazırlanan plaketi ve isminin yazılı olduğu 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar Basketbol takımı formasını Renay Onur'a takdim etti.

Haber Görselleri